Որոշում եմ կայացրել դուրս գալ ՔՊ-ից. Ռազմիկ Մկրտչյան
Շենգավիթ վարչական շրջանի նախկին ղեկավարը հայտարարել էՔՊ-ից դուրս գալու մասին։ Այդ մասին նա տեղեկացրել է ֆեյսբուքյան իր էջում.
«Ես՝ Ռազմիկ Մկրտչյանս, տեղեկացնում եմ, որ 2025 թվականի հոկտեմբերի 3-ին որոշում եմ կայացրել դուրս գալ «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցությունից։
Վերջին ամիսներին առավել քան երբևէ զգացել եմ Շենգավիթի բնակիչների անկեղծ աջակցությունն ու հավատը։
Դա ամենամեծ գնահատականն է, որը կարող է ստանալ յուրաքանչյուր պատասխանատու մարդ։
Հպարտություն է լինել համայնքի մի մաս, որտեղ վստահությունը ձևավորվում է գործով, իսկ միասնությունը՝ փոխադարձ հարգանքով»։
Հիշեցնենք, որ նա թաղապետի պաշտոնից հեռացել էր այս տարվա հունիսին՝ նշելով, որ պատճառներն անձնական են։ Օրեր անց նա կալանավորվել էր։ Մամուլը գրել էր, որ Ռազմիկ Մկրտչյանը մի խումբ անձանց հետ ծեծել է իր նախկին աշխատակից, Շենգավիթի ՔՊ տարածքային կառույցի ղեկավար Տիգրան Մակարյանին, որն աշխատել է թաղապետարանի քաղաքաշինության բաժնում, սակայն Մկրտչյանի հետ լեզու չգտնելու պատճառով` ամիսներ առաջ ազատվել է աշխատանքից։

Экс-глава Шенгавита Размик Мкртчян покидает ряды партии «Гражданский договор»
Бывший глава ереванского административного района Шенгавит Размик Мкртчян объявил о выходе из партии власти «Гражданский договор».
«Я, Размик Мкртчян, сообщаю, что 3 октября 2025 года принял решение о выходе из партии «Гражданский договор».
В последние месяцы я, как никогда, ощущал искреннюю поддержку и доверие жителей Шенгавита. Это высшая оценка, которую может получить любой ответственный человек», - написал он на своей странице в Facebook.
Напомним, Мкртчян подал в отставку 10 июня, отметив, что причины – личные. 14 июня он был арестован.