Տեր Փառեն քահանան դուրս է եկել Քննչականից
Առավոտից Քննչական կոմիտեի Երևանի քննչական վարչությունում գտնվող Սաղմոսավանքի հոգևոր հովիվ Տեր Փառեն քահանա Առաքելյանը դուրս եկավ Քննչականից:
«Ազատության» հետ զրույցում հոգևորականն ասել է, որ անցած 7-8 ժամերի ընթացքում իր հետ որևէ քննչական գործողություն չեն իրականացրել և ազատ են արձակել: Տեր Փառենը նաև ասել է, որ իր ունեցած տեղեկություններով՝ ինքը վկայի կարգավիճակ ունի:
Հիշեցենք, որ այսօր առավոտյան բերման են ենթարկվել Արագածոտնի թեմի քահանաներ, նաև թեմի աշխարհիկ աշխատակիցներ։
ՔԿ-ից Panorama.am-ին ավելի վաղ հայտնել էին. «Իշխանական կամ ծառայողական լիազորությունները կամ դրանցով պայմանավորված ազդեցությունն օգտագործելով հավաք անցկացնելուն կամ դրան մասնակցելուն խոչընդոտելու կամ հարկադրելու, ինչպես նաև հավաքին մասնակցելու կամ հավաքին մասնակցելուց հրաժարվելու նպատակով նյութապես շահագրգռելու դեպքի առթիվ նախաձեռնված քրեական վարույթի նախաքննության շրջանակներում կատարվում են վարութային և ապացուցողական անհրաժեշտ գործողություններ»։

Иерей Парен Аракелян вышел из СК
Находящийся с утра в Следственном управлении города Ереван Следственного комитета  Армении настоятель монастыря Сагмосаванк иерей Парен Аракелян вышел из СК.
В беседе с радио «Азатутюн» иерей Парен Аракелян указал, что за минувшие 7-8 часов с его участием не было проведено каких-либо следственных действий, его отпустили.
Священнослужитель также сообщил, что, по имеющимся у него данным, он в статусе свидетеля.
Напомним, утром 15 октября приводу были подвергнуты священнослужители Арагацотнской епархии Армянской Апостольской церкви, а также светские сотрудники епархии.
В Следственном комитете Армении Panorama.am сообщили: «В рамках предварительного расследования уголовного производства, инициированного по факту использования должностных или служебных полномочий либо обусловленного ими воздействия в целях воспрепятствования проведению собрания или участия в нем, а равно возбуждения материальной заинтересованности в участии в собрании или отказе от участия в нем, проводятся необходимые процессуальные и доказательственные действия».