Կոնվերս Բանկը BACEE-ի հոբելյանական 50-րդ համաժողովի Ադամանդե հովանավորն է
Հոկտեմբերի 20-21-ը Վիեննայում կայանում է BACEE-ի հոբելյանական 50-րդ համաժողովը: Միջոցառման Ադամանդե հովանավորն է Կոնվերս Բանկը:
Բանկի ֆինանսական տնօրեն, գլխավոր գործադիր տնօրենի տեղակալ, BACEE-ի հոգաբարձուների խորհրդի անդամ Հրանտ Հակոբյանն այս կապակցությամբ նշում է. «Կոնվերս Բանկի համար մեծ պատիվ է հանդես գալ որպես BACEE համաժողովի Ադամանդե հովանավոր։ Վստահ ենք, որ այսօրվա փոխկապակցված աշխարհում նման հարթակները կարևոր են ոչ միայն փորձի փոխանակման, այլև երկարաժամկետ, փոխշահավետ համագործակցության համար՝ հատկապես այնպիսի դինամիկ զարգացող շուկաներում, ինչպիսին մեր տարածաշրջանն է»:
Միջոցառումը միավորել է բանկային և ֆինանսական համակարգերի համաշխարհային առաջատարներին՝ քննարկելու համար Կենտրոնական, Արևելյան և Հարավարևելյան Եվրոպայի, Բալթյան երկրների, Կովկասի և Կենտրոնական Ասիայի բանկային ոլորտների թվայնացման, ԱԲ կիրառման, զարգացման հարցերը, հիմնական ռիսկերն ու տարբեր տարածաշրջաններում դրանք նվազեցնելու ռազմավարությունները։ Անդրադարձ է կատարվելու նաև BACEE-ի անդամ երկրներում նոր բիզնես հնարավորություններին:
Քննարկումներին Կոնվերս Բանկը ներկայացրել և բանախոսությամբ են հանդես եկել  Բանկի գլխավոր գործադիր տնօրեն Անդրանիկ Գրիգորյանը և Բանկի ֆինանսական տնօրեն, գլխավոր գործադիր տնօրենի տեղակալ, BACEE-ի հոգաբարձուների խորհրդի անդամ Հրանտ Հակոբյանը:
Հրանտ Հակոբյանը նշում է. «Կոնվերս Բանկը միայն ֆինանսական հաստատություն չէ։ Մենք մեզ տեսնում ենք որպես կամուրջ, որը կապում է մեր հաճախորդներին նոր հնարավորությունների հետ, և միաժամանակ՝ հայկական տնտեսությունը՝ գլոբալ աշխարհի։ Այս համաժողովը կամուրջ է գիտելիքի, փորձի և համագործակցության համար։ Այն լիովին համահունչ է մեր առաքելությանը՝ լինել կայուն, հուսալի ու ռազմավարական ֆինանսական գործընկեր, որը կօգնի թե՛ մեր հաճախորդներին, թե՛ մեր երկրին՝ ոչ միայն կառավարել տնտեսական աճը, այլև այն ուղղորդել, ամրապնդել և վերածել կայուն զարգացման»:

The 50th Jubilee Conference of the Banking Association for Central and Eastern Europe (BACEE) is taking place in Vienna on October 20 and 21, and Converse Bank is the Diamond Sponsor of the conference.
Grant Akopian, the Chief Financial Officer and Deputy CEO of Converse Bank, as well as a member of BACEE’s Board of Directors, commented on the occasion: “It is an honor for Converse Bank to be the Diamond Sponsor of the BACEE Jubilee Conference.
We believe that in today’s interconnected world, platforms like this are not only important for exchanging professional experience but also for building long term, mutually beneficial partnerships, especially in fast evolving markets like ours.”
The conference brings together global leaders in banking and finance to explore key themes such as the sector’s digital transformation, the integration of AI in banking, compliance and AML, evolving development trends, core risks which financial systems face, and regional strategies for effective risk mitigation.
There will also be a spotlight on new business opportunities emerging across BACEE member countries, including Central, Eastern, and Southeastern Europe, the Baltics, the Caucasus and Central Asia.
Converse Bank is represented by its CEO, Mr. Andranik Grigoryan, and CFO, Mr. Grant Akopian, both of whom are participating as keynote speakers.
Speaking further about the Bank’s vision, Mr. Akopian noted:
“Converse Bank is more than just a financial institution.
We see ourselves as a bridge. A bridge connecting our clients to opportunity, and connecting the Armenian economy to the world. This conference is a bridge for knowledge and collaboration. It aligns perfectly with our own mission: to be the resilient, reliable financial partner that helps our clients and our nation not just manage growth, but to master it.”