Մայր Աթոռում նոր նշանակումներ են արվել
Ն.Ս.Օ.Տ.Տ. Գարեգին Երկրորդ Ծայրագույն Պատրիարք և Ամենայն Հայոց Կաթողիկոսի հայրապետական տնօրինությամբ կատարվել են եկեղեցականների նոր նշանակումներ։
Մայր աթոռի տեղեկատվական համակարգից հայտնում են.
Հոգեշնորհ Տ. Ոսկան աբեղա Ոսկանյանը, ազատվելով Մայր Աթոռի Միջեկեղեցական հարաբերությունների բաժնում ստանձնած պարտականություններից, ուսումնառության է կոչվել Ֆինլանդիայում։
Հոգեշնորհ Տ․ Վիրապ աբեղա Սարգսյանն ուսումնառության է կոչվել Աթենքի պետական համալսարանում՝ ազատելով Քրիստոնեական դաստիարակության կետրոնում ստանձնած պարտականություններից։
Արժանապատիվ Տ․ Արամ քահանա Թիլիքյանը ծառայության է կոչվել Իսպանիայում՝ Արևմտյան Եվրոպայի Հայրապետական Պատվիրակի իշխանության ներքո։

Распоряжением Католикоса всех армян произведены новые назначения
Патриаршим распоряжением Его Святейшества Гарегина Второго, Верховного Патриарха и Католикоса Всех Армян, произведены новые назначения среди духовенства.
Как сообщает пресс-канцелярия Первопрестольного Святого Эчмиадзина, преподобный отец иеромонах Воскан Восканян, освобожденный от обязанностей в Отделе межцерковных отношений Первопрестольного Эчмиадзина, направлен на обучение в Финляндию.
Преподобный отец иеромонах Вирап Саргсян направлен на обучение в Афинский государственный университет и при этом освобожден от обязанностей в Центре христианского воспитания.
Досточтимый отец Арам Тиликян назначен на служение в Испанию под юрисдикцию Патриаршего экзархата Западной Европы.