Վթար Տավուշի մարզում. Ավտոբուսը հայտնվել է անտառում, կա 11 վիրավոր
Խոշոր ավտովթար է տեղի ունեցել Տավուշի մարզում: Shamshyan.com-ի հաղորդմամբ, ժամը 08:30-ի սահմաններում Իջևան-Շամշադին ավտոճանապարհի Տավուշ բնակավայրում բախվել են «Mercedes» մակնիշի ավտոմեքենան և «Hyundai» մակնիշի ավտոբուսը:
Վթարի հետևանքով 11 հոգի տեղափոխվել են «Տավուշ» բժշկական կենտրոն:  Բժիշկները վիրավորներին մինչև հիվանդանոց տեղափոխելը տեղում առաջին բուժօգնություն են ցուցաբերել:
Վթարի փաստով քննչական բաժնում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ, որտեղ էլ պարզում են ավտոմեքենաների սեփականատերերի, վարորդների և վիրավորների ինքնությունը:
Քննիչի հանձնարարականով՝ ավտոմեքենաները տեղափոխվում են ոստիկանության Տավուշի բաժնի պահպանվող հատուկ տարածք:
Ֆոտոլրագրողը հայտնում է, որ բախման հետևանքով ավտոբուսը դուրս է եկել երթևեկելի գոտուց և հայտնվել անտառում:

ДТП с участием автобуса в Тавушской области: 11 человек пострадали
Как сообщает  портал Shamshyan.com, около 08:30 на автодороге Иджеван-Шамшадин, в пределах населенного пункта Тавуш, столкнулись автомобиль марки Mercedes и автобус Hyundai.
В результате ДТП 11 человек были доставлены в медицинский центр «Тавуш». Врачи оказали пострадавшим первую помощь на месте происшествия до их перевозки в больницу.
По факту аварии в следственном отделе инициировано уголовное производство, устанавливаются личности владельцев и водителей транспортных средств, а также пострадавших.
По поручению следователя автомобили перевозятся на специально охраняемую стоянку отдела полиции Тавуша.
Фотокорреспондент Гагик Шамшян сообщает, что в результате столкновения автобус выехал за пределы проезжей части и оказался в лесу.