Հրшզենшյին վնшսվածքnվ հիվանդանոց է տեղափոխվել ՀՅԴ Բյուրոյի անդամ Հրանտ Մարգարյանի որդին
Հոկտեմբերի 24-ին, առեղծվածային դեպք է տեղի ունեցել Երևանում։ Shamshyan.com-ի հաղորդմամբ, ժամը 22:50-ի սահմաններում օպերատիվ տեղեկություններ են ստացվել, որ Փափազյան 21 շենքի բակում կրակոց է հնչել և կա վիրավոր։ Մինչ կժամանեին համայնքային ոստիկաններն ու պարեկները, հիվանդանոցից ահազանգ է ստացվում ոստիկանության Արաբկիրի բաժին, որ նշված վայրից մեկ հոգու հրազենային վնասվածքով տեղափոխել են հիվանդանոց։
Արդեն տեղում ոստիկաններն ու պարեկները հայտնաբերել են ատրճանակ, արնանման հետքեր, կրակված 1 պարկուճ։ Տարածքը պարեկները սահմանազատել են։
Գ. Շամշյանի տեղեկություններով՝ վիրավորը Հայաստանում հայտնի կուսակցություններից մեկի հայտնի ներկայացուցչի տղան է, իսկ զենքը, որով նա ինքնասպանության փորձ է արել, եղել է իր անվամբ։
Լրագրող Լիա Սարգսյանը հայտնում է, որ հրազենային վնասվածքով հիվանդանոց տեղափոխված անձը ՀՅԴ Բյուրոյի ներկայացուցիչ Հրանտ Մարգարյանի որդին է՝ Մխիթար Մարգարյանը:
ՆԳՆ-ից հայտնել են՝ նախնական տեղեկություններով՝ անձը ինքնասպանության փորձ է կատարել՝ կրակելով ինքն իրեն:

Сын члена Бюро АРФД Гранта Маргаряна доставлен в больницу с огнестрельным ранением
24 октября в Ереване произошел загадочный инцидент. Как сообщает Shamshyan.com, около 22:50 поступила оперативная информация о том, что во дворе дома по адресу Папазяна, 21 прозвучал выстрел и есть пострадавший.
До прибытия полиции и патрульных в Арабкирское отделение полиции поступил звонок из больницы о том, что с указанного места в больницу доставлен человек с огнестрельным ранением.
Уже на месте происшествия полиция и патрульные обнаружили пистолет, следы крови и 1 стреляную гильзу. Патрули оцепили территорию.
По сведениям Г. Шамшяна, раненый является сыном представителя одной из известных в Армении партий, а оружие, которым он пытался покончить с собой, было оформлено на его имя.
Журналистка Лия Саркисян сообщает, что доставленный в больницу с огнестрельным ранением – Мхитар Маргарян, сын представителя Бюро АРФД Гранта Маргаряна.
В МВД сообщили, что, по предварительной информации, мужчина пытался покончить жизнь самоубийством, застрелившись.