Թաթոյան. Գործ ունենք հանցավոր այլանդակ սխեմայի հետ
«Հայաստանի տարածքների օկուպացիայի, Արցախի հայաթափման ու կորստի հարցերը, բազում ներքին ու արտաքին խնդիրներ մոռացության տալու համար ու հանուն նրա, որ իրեն դավաճան չասեն Վարչապետի պաշտոնին նստած անձը մտել է մարդկանց տներ` օրենքի կոպիտ խախտումներով, զբաղված է սկանդալների փնտրտունքներով, կատարում է արարքներ, որոնք սկզբունքորեն են հակասում վարչապետի կարգավիճակին»,-ընդգծում է Հայաստանի նախկին ՄԻՊ, «Միասնության թևեր» նախաձեռնության հիմնադիր Արման Թաթոյանը։
Նրա գնահատմամբ, անկախ այն բանից՝ տարածված տեսանյութերը կեղծ են, թե ոչ, գործում է հանցավոր այլանդակ սխեմա։
«Փաշինյանի համար կա մեկ գերխնդիր, ի՞նչ անել ու ինչպե՞ս անել, որպեսզի կարողանա պահպանել վարչապետի պաշտոնը, իսկ այդ խնդիրը լուծելու համար նա պետք է կատարի ադրբեջանական պահանջները։ Իսկ Ադրբեջանի գլխավոր պահանջներից է հայաստանյանց սուրբ եկեղեցու ոչնչացումը, նրանք մեր եկեղեցին հայտարարել են հինգերերոդ շարասյուն, թշնամական կառույց։ Փաշինյանը փորձում է  եկեղեցին դարձնել ՔՊ-ի քարոզիչ կամ ՔՊ-ի կցորդ»,-ասաց Թաթոյանը։

Татоян: Действует отвратительная преступная схема
«Дабы заставить общество забыть об оккупации территорий Армении, о деарменизации и утрате Арцаха, множестве внутренних и внешних проблем, а также во имя того, чтобы его не называли предателем, человек, сидящий в кресле премьер-министра, вторгся в дома людей: с грубыми нарушениями закона он занят поиском скандалов, совершая поступки, которые противоречат статусу премьер-министра принципиально», — подчеркнул бывший омбудсмен Армении, основатель инициативы «Крылья единства» Арман Татоян.
По его оценке, независимо от того, являются распространенные видеозаписи подделкой или нет, действует отвратительная преступная схема.
«Для Пашиняна существует одна сверхзадача – что сделать и как сделать, чтобы сохранить пост премьер-министра. А для решения этой сверхзадачи он должен выполнять требования Азербайджана. Одним из главных требований Азербайджана является уничтожение Армянской Апостольской Святой церкви: они объявили нашу Церковь “пятой колонной”, враждебной структурой. Пашинян же пытается превратить Церковь в пропагандистский инструмент или придаток партии “Гражданский договор”», – заявил Татоян.