Տիեզերական մասշտաբի ամոթ է ու խայտառակություն. Դերասանուհի Մարջան Ավետիսյան
«Տիեզերական մաստշաբի ամոթ է ու խայտառակություն, բայց եթե որոշ մարդիկ որոշել են մասնակից լինել, ես որևէ խոսքով չեմ կարող իրենց հետ պահել»,- Մայր Աթոռում պատարագից հետո լրագրողներին ասաց դերասանուհի Մարջան Ավետիսյանը։
Ըստ նրա, Հովհաննավանքում կարգալույծ քահանայի մատուցած պատարագին մասնակցած «մի բուռ մարդիկ» մոլորյալներ են։
«Ես քայլերի հաջորդականությունը տեսնում եմ միայն եկեղեցու հետ համագործակցության շնորհիվ»,- ասաց դերասանուհին։
Մ.Ավետիսյանը համաձայն է այն հնչող կարծիքներին, որ Ադրբեջանի կողմից ուղղորդված է եկեղեցու դեմ շարժումը. «Իրենց հոգևոր առաջնորդի հայտարարությունից անմիջապես հետո մեր կառավարությունն անցավ հարձակումների։ Ես կարող եմ ենթադրել, որ կարող է ուղիղ կապ ունենալ»։

«Это позор и стыд вселенского масштаба» – актриса Марджан Аветисян
«Это позор и стыд вселенского масштаба, но если некоторые люди решили участвовать в этом, я не могу удержать их ни одним словом», – сказала актриса Марджан Аветисян журналистам в Первопрестольном Святом Эчмиадзине.
По ее словам, «горстка людей», присутствовавших на литургии, которую отслужил 26 октября лишенный сана священник в монастыре Ованаванк, – заблудшие.
«Я вижу дальнейшие шаги только через сотрудничество с Церковью», – отметила актриса.
Марджан Аветисян согласна с мнениями, согласно которым кампания против Церкви направляется Азербайджаном.
«Сразу после заявления духовного лидера Азербайджана наше правительство перешло к атакам. Я могу предположить, что между этими событиями может быть прямая связь», – сказала она.