Ալեքսանդր Կոչուբաևը քիչ անց ազատ կարձակվի կալանքից և շուտով կգտնվի կնոջ կողքին. Պաշտպան
Ալեքսանդր Կոչուբաևի խափանման միջոց կալանքը փոփոխվեց բացակայելու արգելքով։ Ալեքսանդր Կոչուբաևը քիչ անց ազատ կարձակվի կալանքից և շուտով կգտնվի կնոջ կողքին։ Այս մասին հայտնում է Կոչուբաևի պաշտպան Էրիկ Ալեքսանյանը։
«Շնորհակալություն ենք հայտնում ՀՀ գլխավոր դատախազ տիկին Աննա Վարդապետյանին մարդասիրական բարձր մոտեցում ցուցաբերելու համար։ Ինչպես նաև լրատվության համայնքին, հարազատներին, ընկերներին այս պահին մեր կողքին գտնվելու համար»,-գրել է նա։
Գլխավոր դատախազի խորհրդական Լուսինե Մարտիրոսյանն էլ հայտնեց, որ դատախազը, քննարկելով քրեական վարույթով մեղադրյալ Ալեքսանդր Կոչուբաևի պաշտպան Էրիկ Ալեքսանյանի կողմից ՀՀ գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանին ուղղված՝ Ա. Կոչուբաևի խափանման միջոցը փոփոխելու վերաբերյալ միջնորդությունը, ինչպես նաև հիմք ընդունելով միջնորդությանը կից Ա. Կոչուբաևի կնոջ վերաբերյալ ներկայացված բժշկական փաստաթղթերը, որոշել է Ա. Կոչուբաևի նկատմամբ կիրառված խափանման միջոցը փոփոխել և նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց ընտրել բացակայելու արգելքը:

В ближайшее время Александра Кочубаева освободят из-под стражи, он вскоре будет рядом с супругой
Мера пресечения адвокату Александру Кочубаеву изменена – с ареста на подписку о невыезде. В ближайшее время он будет освобожден из-под стражи и вскоре будет рядом с супругой. Об этом сообщил защитник Кочубаева Эрик Алексанян.
«Благодарим генерального прокурора РА – г-жу Анну Вардапетян – за проявленный высокий уровень гуманизма, а также представителей СМИ, родственников и друзей – за то, что в этот трудный момент вы рядом с нами», – написал он.
Советник генерального прокурора Армении Лусине Мартиросян в свою очередь сообщила, что после рассмотрения адресованного генеральному прокурору РА Анне Вардапетян ходатайства адвоката обвиняемого по уголовному производству Александра Кочубаева – Эрика Алексаняна – об изменении меры пресечения А.Кочубаеву, а также с учетом представленных вместе с ходатайством медицинских документов, касающихся супруги Кочубаева, прокурор принял решение изменить ему меру пресечения – с ареста на подписку о невыезде.