Ի՞նչ եղանակ է սպասվում նոյեմբերի առաջին օրերին
​​​​​Երևանում հոկտեմբերի 29-ի ցերեկը, 30-ի գիշերը սպասվում է անձրև։ Հոկտեմբերի 30-ի ցերեկը, 31-ին, նոյեմբերի 1-3-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։
​​​​​​Մարզերում հոկտեմբերի 29-ի ցերեկն առանձին շրջաններում, 30-ի գիշերը՝ շրջանների զգալի մասում սպասվում են տեղումներ` լեռնային շրջաններում թաց ձյան, հովտային շրջաններում՝ անձրևի տեսքով։ Առանձին վայրերում տեղումները կլինեն հորդառատ: Հոկտեմբերի 30-ի ցերեկը, 31-ին, նոյեմբերի 1-3-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ: Քամին հարավարևմտյան՝ 2-5մ/վ, հոկտեմբերի 29-ին առանձին շրջաններում հնարավոր է նաև քամու ուժգնացում 16-20մ/վ արագությամբ։ Օդի ջերմաստիճանը հոկտեմբերի 29-ի ցերեկը, 30-ին կնվազի 6-9 աստիճանով, նոյեմբերի 1-3-ին աստիճանաբար կբարձրանա 2-4 աստիճանով։

Синоптики рассказали о погоде в Армении в первые дни ноября
Днем 29-го октября в отдельных регионах Армении, ночью 30-го октября преимущественно на всей территории республики ожидаются осадки, в горных районах осадки ожидаются в виде мокрого снега, а в долинах - в виде дождя. При этом местами ожидаются обильные осадки. Прогнозы синоптиков приводит ГНКО «Центр гидрометеорологии и мониторинга» министерства окружающей среды Армении.
А днем 30-го, 31-го октября, 1-3 ноября на территории Армении прогнозируется погода без осадков.
Ветер юго-западный, 2-5 м/с. 29-го октября в отдельных областях возможно усиление ветра -  с порывами до 16-20 м/с.
Днем 29-го, 30-го октября температура воздуха понизится на 6-9 градусов, а 1-3 ноября постепенно повысится на 2-4 градуса.
Ра+29.10
В городе Ереван днем 29-го, ночью 30-го октября ожидаются дожди. Днем 30-го, 31-го октября, 1-3 ноября в армянской столице прогнозируется погода без осадков.