Միքայել և Բագրատ Սրբազանների կոչն է՝ փորձություններով լի այս ժամանակներում բոլորս համախմբվենք Հայ Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու շուրջ
«Հայաստան» խմբակցության պատգամավորներ Գառնիկ Դանիելյանը, Ագնեսա Խամոյանն ու Աղվան Վարդանյանը ԱԱԾ մեկուսարանում տեսակցել են Բագրատ և Միքայել Սրբազաններին:
Գառնիկ Դանիելյանը գրում է. «Սրբազան հայրերի ոգին, տրամադրությունն ու վճռականությունը տեղում էին: Հերթական անգամ մեզ դիմավորեցին իրենց բնորոշ հանդարտությամբ և լավատեսությամբ:
Բագրատ և Միքայել Սրբազաններն անազատության մեջ հայտնվելով՝ իրենց ամենօրյա աղոթքներում մշտապես հիշատակում են մեր ազգն ու հայրենիքը: Սրբազանների կոչն է, որ փորձություններով լի այս ժամանակներում բոլորս համախմբվենք Հայ Առաքելական Սուրբ Եկեղեցու շուրջ: Որևէ պահի չընկրկենք, չնահանջենք ճշմարիտի ու արդարության համար մղվող պայքարից:
Եթե մեր հոգևոր հայրերը պատվով և արժանապատվությամբ են ընդունում իրենց ուղղված հալածանքները, ապա մենք՝ ազատության մեջ լինելով՝ որևէ պահի տրտնջալու, վարանելու իրավունք չունենք:
Սրբազանների մեկուսացումը մեծագույն ամոթ և խարան է գործող իշխանությունների համար: Բայց վստահ եմ, որ միասնական լինելու դեպքում թերթելու ենք այս ամոթալի էջը ևս:

Opposition Hayastan faction MPs Garnik Danielyan, Agnesa Khamoyan and Aghvan Vardanyan have visited imprisoned clergymen Archbishop Bagrat Galstanyan and Archbishop Mikayel Ajapahyan at the National Security Service detention facility.
In a social media post following the meeting on Thursday, Danielyan said the two senior clerics remained optimistic and steadfast despite their imprisonment. “Their spirit, mood and determination were as strong as ever,” he wrote.
The archbishops said they continue to pray daily for the Armenian nation and homeland. They called on Armenians to unite around the Armenian Apostolic Church during these “times of trial” and to remain firm in the pursuit of truth and justice.
“They endure persecution with dignity, setting an example for all of us,” Danielyan wrote. “We have no right to waver or complain living in freedom. Their isolation is a great shame for the current authorities, but united, we will turn this shameful page.”
The MP quoted a verse from the Gospel of John: "In this world you will have trouble. But take heart! I have overcome the world." (John 16:33).