Վթարի են ենթարկվել Սարիկ Մինասյանի ծնողները. Shamshyan.com
Այսօր՝ հոկտեմբերի 31-ին, խոշոր ավտովթար է տեղի ունեցել Արագածոտնի մարզում: Ժամը 15:10-ի սահմաններում Երևան-Գյումրի ավտոճանապարհի Փարպի բնակավայրի վարչական տարածքում դեպի Երևան ընթանալիս «Ֆորդ» մակնիշի ավտոմեքենան բախվել է քարով բարձված «ԶԻԼ 130» մակնիշի ավտոմեքենային:
Վթարի հետևանքով «Ֆորդ»-ի վարորդն ու ուղևորը, որոնց առաջինը օգնության են հասել քաղաքացիները և ըստ քաղաքացիների հայտածի՝ օպերատիվորեն ժամանած «Աշտարակ» բժշկական կենտրոնի շտապօգնության բժիշկների հերթապահ խմբերը և ՀՀ ներքին գործերի նախարարության փրկարար ծառայության Աշտարակի հրշեջ-փրկարարական ջոկատի փրկարարները, տեղափոխվել են Երևանի տարբեր հիվանդանոցներ:
Վթարի փաստով Ն. Կարապետյանի որոշմամբ նախաձեռնվել է քրեական վարույթ, որտեղ էլ պարզվում է վարորդների և վիրավորների ինքնությունները: Աղբյուրի տեղեկություններով՝ «Ֆորդ»-ի վարորդն ու ուղևորը, որոնց առողջական վիճակը գնահատվում է միջին ծանրության, Գյումրու ավագանու ՔՊ խմբակցության ղեկավար Սարիկ Մինասյանի ծնողներն են:
Ավելի վաղ ՆԳՆ փրկարար ծառայությունը հայտնել էր, որ  այսօր  ժամը 14։16-ին Արագածոտնի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Փարպի գյուղի մոտակայքում տեղի է ունեցել ՃՏՊ․ կա արգելափակված քաղաքացի։
Դեպքի վայր է մեկնել ՆԳՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ։ Պարզվել է, որ Աշտարակ-Գյումրի ավտոճանապարհի 2-րդ կմ-ին բախվել են «Ford» մակնիշի ավտոմեքենան և «ZIL» մակնիշի բեռնատարը (քարով բեռնված)։ Մինչ փրկարարների կանչի վայր հասնելը՝ «Ford» մակնիշի ավտոմեքենայի ուղևորն ավտոմեքենայից դուրս է բերվել տեղի ուժերով և հոսպիտալացվել բժշկական կենտրոն։ Փրկարարները սահմանազատել են տարածքը, հոսանքազրկել «Ford» մակնիշի ավտոմեքենան և փակել գազի բալոնի փականը։Գ. Շամշյանի տեղեկություններով՝ «Ֆորդ»-ի վարորդն ու ուղևորը, որոնց առողջական վիճակը գնահատվում է միջին ծանրության, Գյումրու ավագանու ՔՊ խմբակցության ղեկավար Սարիկ Մինասյանի ծնողներն են:

Сегодня, 31 октября, произошло крупное ДТП в Арагацотнской области. Около 15:10 на участке дороги Ереван-Гюмри, на административной территории населенного пункта Парпи, направлявшийся в сторону Еревана автомобиль марки Ford столкнулся с автомобилем марки ЗИЛ-130, груженным камнями.
Как передает Shamshyan.com, в результате аварии водитель и пассажир автомобиля Ford, которым первыми на помощь пришли местные жители, были доставлены в разные больницы Еревана.
По факту ДТП инициировано уголовное производство, в ходе которого устанавливаются личности водителей и пострадавших. По информации источника, водитель и пассажир Ford, состояние здоровья которых оценивается как средней тяжести, являются родителями Сарика Минасяна, руководителя фракции партии «Гражданский договор» в Совете старейшин Гюмри.
Спасательная служба МВД Армении ранее сообщила: 31-го октября в 14:16 в Арагацотнский областной центр кризисного управления поступил звонок о том, что возле села Парпи произошло ДТП, в автомобиле есть застрявший гражданин. На место происшествия выехал один боевой расчет пожарно-спасательного отряда областного спасательного управления СС МВД РА.
Выяснилось, что на 2-ом километре автодороги Аштарак-Гюмри столкнулись автомобиль марки «Ford» и грузовик марки «ZIL» (груженный камнями).
До прибытия спасателей на место происшествия пассажир был вызволен из автомобиля марки «Ford» местными силами и госпитализирован в медицинский центр.
Спасатели огородили территорию сигнальной лентой, обесточили автомобиль марки «Ford» и перекрыли подачу топлива.