Մինչ Փաշինյանը 2025-ը հռչակում է խաղաղության տարի, Բաքվում պատրաստվում են զորահանդեսի
«Իսկ ինչպիս՞ն է2025 թվականի Հայաստանի Հանրապետությունը։  2025 թվականի Հայաստանը խաղաղ է»,-այսօր հայտարարել է Նիկոլ Փաշինյանը։
Ադրբեջանական ԶԼՄ-ները հենց այսօր գրեցին, որ Բաքվի երկնքում սավառնում են ռազմական ինքնաթիռները։ Բաքվում պատրաստվում են շուքով նշել 44-օրյա պատերազմում տարած հաղթանակի 5-րդ տարին։
«Բաքվում սկսվել են Հայրենական պատերազմում հաղթանակի 5-ամյակին նվիրված զորահանդեսի նախապատրաստական ​​աշխատանքները։ Այս տարի Հայրենական պատերազմում հաղթանակի 5-ամյակի կապակցությամբ Բաքվի Ազադլիգ հրապարակում նոյեմբերի 8-ին»,-նշում են ադրբեջանական ԶԼՄ-ները։
Արցախյան 44-օրյա պատերազմում տարած հաղթանակի պատվին Ադրբեջանն առաջին զորահանդեսն անցկացրեց Բաքվի Ազադլիգ հրապարակում 2020 թվականի դեկտեմբերի 10-ին, երրորդ տարեդարձը նշեցին օկուպացված Ստեփանակերտում զորահանդեսով։

While Pashinyan declares 2025 'year of peace', Baku prepares for military parade
Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan has again praised peace with Azerbaijan in a social media post.
“What is the Republic of Armenia like in 2025? In 2025, Armenia is peaceful,” he wrote on Saturday.
At the same time, Azerbaijani media outlets reported that military planes were flying over Baku as the capital prepared for a large-scale military parade marking the fifth anniversary of its victory in the 44-day Artsakh war.
The parade is scheduled to take place in Baku's Azadliq (Freedom) Square on November 8.
Azerbaijan held its first victory parade in Baku on 10 December 2020 following the end of the war and later marked the third anniversary with a parade in Stepanakert, the capital of occupied Artsakh (Nagorno-Karabakh).