Հնդկաստանում ավտոբուսի և բեռնատարի բախման հետևանքով առնվազն 20 մարդ է զոհվել
Հնդկաստանի Թելանգանա նահանգում ավտոբուսի և բեռնատարի ճակատային բախման հետևանքով զոհվել է առնվազն 20 մարդ, այդ թվում՝ կանայք և երեխաներ, ևս 20-ը վիրավորվել են։ «ՌԻԱ նովոստի» -ի փոխանցմամբ հայտնել են նահանգի իշխանությունները։
«Մոտ 20 մարդ զոհվել է, մոտ 20-ը բուժվում են հիվանդանոցում, որոնցից երեքը ծանր վիրավորվել են»,-NDTV-ին ասել է Թելանգանայի տրանսպորտի նախարար Պոննամ Պրաբհակարը։
Ոստիկանության խոսնակ Մահեշ Բհագվատի խոսքով՝ նախնական հաղորդագրություններում նշվում է, որ խճաքարեր տեղափոխող բեռնատարի վարորդը գերազանցել է արագությունը և բախվել ավտոբուսին։ Միջադեպից հետո քարեր են ընկել ավտոբուսի վրա, ինչը խոչընդոտել է ուղևորներին փախչել և բարդացրել է շտապօգնության ծառայությունների աշխատանքը։

Индия: самосвал врезался в автобус, около 20 человек погибли
Не менее 20 человек, в том числе женщины и дети, погибли и 20 ранены в результате лобового столкновения автобуса с грузовиком в индийском штате Телангана, сообщили власти штата.
«Около 20 человек погибли, около 20 находятся на лечении в больнице, трое из них получили тяжелые ранения», – сказал министр транспорта штата Телангана Поннам Прабхакар телеканалу NDTV.
Как передает РИА Новости, по словам представителя полиции Махеша Бхагвата, по предварительным данным, водитель груженного галькой самосвала превысил скорость и врезался в автобус. После инцидента камни засыпали автобус, препятствуя попыткам пассажиров выбраться и осложняя оказание помощи.