Դավթաշեն 3-րդ թաղամաս 12 շենքի բակում անհայտ անձը դեռևս չպարզված հրազենից 2 կրակոց է արձակել Շմավոն Աթոյանի ուղղությամբ։ Վերջինը հրազենային վիրավորումով տեղափոխվել է «Արմենիա» բժշկական կենտրոն։ Նրա կյանքը փրկել չի հաջողվել։ Մամուլը գրում է, որ Շմավոն Աթոյանը ՔՊ անդամ է, նաև բլոգեր։
Ոստիկանությունից ավելի ուշ հայտնեցին, որ դեպքը տեղի է ունեցել հոկտեմբերի 25-ին, որի մասին ոստիկանությունը հաղորդագրություն է տարածել։ Ըստ ոստիկանության, հոկտեմբերի 25-ին՝ կեսգիշերն անց, Ոստիկանության օպերատիվ կառավարման կենտրոնից Քրեական ոստիկանության Երևան քաղաքի վարչություն ստացվել է հաղորդում, որ Դավթաշենի երրորդ թաղամասում վիճաբանություն է եղել: Նշված վայր է մեկնել օպերատիվ խումբ։
Մինչ իրավապահները ձեռնարկում էին անհետաձգելի գործողություններ՝ «Արմենիա» բժշկական կենտրոնից հաղորդել են, որ հրազենային վիրավորմամբ բուժօգնության տեղափոխված 33-ամյա Շմավոն Աթոյանը գիտակցության չգալով մահացել է: Բացահայտման աշխատանքներին միացել են նաև Քրեական ոստիկանության գլխավոր վարչության ծառայողները։
Դեպքի վայրում հայտնաբերվել է 9 մմ տրամաչափի կրակված մեկ պարկուճ։ Կազմված փաստաթղթերն ուղարկվել են Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժին։ Երևանի քրեական ոստիկանների ձեռնարկած միջոցառումներով պարզվել է, որ հանցագորությունը կատարել է մայրաքաղաքի Գևորգ Էմինի փողոցի բնակիչ 30-ամյա մի երիտասարդ։ Նա ձերբակալված է։ Հանգամանքները պարզվում են։ Ընթանում է նախաքննություն:

Убитый Шмавон Атоян был блогером, членом правящей в Армении партии «Гражданский договор»
Убитый в ереванском административном районе Давташен Шмавон Атоян был блогером, членом территориальной структуры правящей в Армении партии «Гражданский договор», пишет пресса.
Из Полиции Армении указали, что убийство произошло 25 октября, о чем ведомство сообщало. Так, согласно информации Полиции МВД РА, за полночь 25 октября в ереванское управление уголовной полиции поступило сообщение центра из оперативного управления полиции о том, что в третьем квартале Давташена произошла ссора. На место инцидента выехала оперативная группа.
Пока правоохранители проводили неотложные действия, из медицинского центра «Армения» сообщили, что поступивший к ним с огнестрельным ранением 33-летний Шмавон Атоян скончался, не приходя в сознание. К работам по раскрытию преступления присоединились также сотрудники Главного управления уголовной полиции.
Собранные материалы переданы в следственное отделение ереванских административных районов Ачапняк и Давташен. В результате оперативно-розыскных мероприятий, проведенных полицейскими, установлено, что преступление совершил 30-летний житель улицы Геворга Эмина столицы. Он задержан. Обстоятельства происшествия выясняются. Проводится предварительное следствие.