Լևոն Տեր-Պետրոսյանն իր առանձնատանը հյուրընկալել է ՀՀ-ում Ֆրանսիայի դեսպանին
Նոյեմբերի 4-ին, ՀՀ Առաջին նախագահ Լևոն Տեր-Պետրոսյանն իր առանձնատանը հյուրընկալել է Հայաստանում Ֆրանսիայի Արտակարգ և լիազոր դեսպան Օլիվիե Դեկոտինիեին։
ՀԱԿ խոսնակ Արման Մուսինյանը հայտնում է, որ շուրջ մեկ ժամ տևած զրույցի ընթացքում, դեսպանի խնդրանքով, նախագահը ներկայացրել է հայ-ֆրանսիական բարեկամական հարաբերությունների խորացման և Հայաստանում ներքաղաքական լարվածության մեղմացման հեռանկարների, ինչպես նաև տարածաշրջանային զարգացումների վերաբերյալ իր տեսակետները։
Հանիպմանը ներկա են եղել դեսպանատան Առաջին քարտուղար Ժյուլի Ֆորը եւ ՀՀ Առաջին նախագահի գրասենյակի տնօրեն Ավետիս Ավագյանը։

Левон Тер-Петросян принял посла Франции
Сегодня, 4 ноября, первый президент Армении Левон Тер-Петросян принял в своей резиденции Чрезвычайного и полномочного посла Французской Республики в Республике Армения Оливье Декотиньи.
По сообщению пресс-секретаря АНК Армана Мусиняна, беседа длилась около часа.
По просьбе посла Тер-Петросян представил свое видение перспектив углубления армяно-французских дружественных отношений, снижения внутриполитической напряженности в Армении, а также региональных процессов
На встрече также присутствовали первый секретарь посольства Франции Жюли Фор и директор офиса первого президента РА Аветис Авагян.