Հայտարարվել է հրդեհի բարդության «Թիվ 3 կանչ». Ի՞նչ է կատարվում Կոմիտասի պողոտայում
Նոյեմբերի 6-ին, ժամը 11։08-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևան քաղաքի Կոմիտասի պողոտայի սննդի կետերից մեկում հրդեհ է բռնկվել։
Հրդեհի բարդության «1 ԲԻՍ» կանչով դեպքի վայր են մեկնել ՆԳՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատներից չորս մարտական հաշվարկ և մեկ ավտոսանդուղք։
Հայտարարվել է հրդեհի բարդության «Թիվ 3 կանչ»․ դեպքի վայր Է մեկնել ՆԳՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատներից ևս վեց մարտական հաշվարկ և ԵՓՎ և ՓՈՒՎ հրդեհաշիջման և փրկարարական աշխատանքների կազմակերպման բաժինների հերթապահ խմբերը։

Десять пожарных расчетов тушат огонь на проспекте Комитаса в Ереване
В 11:08 четверга, 6 ноября, в Национальный центр кризисного управления поступил сигнал о возгорании в одном из заведений общественного питания на проспекте Комитаса в Ереване. Подробности приводит Спасательная служба МВД Армении.
Согласно информации, на место происшествия по вызову №1 БИС выехали четыре боевых расчета и одна автолестница пожарно-спасательных отрядов спасательного управления города Ереван СС МАД РА.
Затем категория сложности пожара была повышена, были запрошены дополнительные силы: на вызов №3 выехали еще 6 боевых расчетов, а также дежурные группы отделов организации пожаротушения и спасательных работ.
Огонь вспыхнул на крыше здания.
Работы на месте происшествия координирует директор Спасательной службы МВД - заместитель министра внутренних дел, генерал-майор спасательной службы Камо Цуцулян.