Մեկ օրում Հայաստանում բացահայտվել է 117 հանցագործություն
ՆԳՆ-ն հրապարակել է տեղեկատվություն հանրապետությունում նոյեմբերի 11-ից 12-ը օպերատիվ իրավիճակի վերաբերյալ։ Բացահայտվել է 117 հանցագործություն, որոնցից 4-ը՝ նախկինում կատարված:
.44 դեպք` տրանսպորտային միջոց վարելու իրավունքից զրկված կամ այդ իրավունքը կասեցված կամ այդ իրավունքը չունեցող անձի կողմից տրանսպորտային միջոց վարելու,
.15 դեպք՝ թմրանյութի հայտնաբերման,
.7 դեպք՝ մարմնական վնասվածք պատճառելու,
.6-ական դեպք՝ ֆիզիկական ներգործության, անձնական ունեցվածքի գողության, փաստաթուղթ կեղծելու,
.3-ական դեպք՝ բուժաշխատողի կողմից մասնագիտական պարտականությունները չկատարելու, աշխատանքի պաշտպանության կանոնները խախտելու,
.2-ական դեպք՝ խարդախության, գույքը ոչնչացնելու կամ վնասելու, ծառերը, թփերը ապօրինի հատելու։
Բացահայտվել է նաև հոգեկան ներգործության, ավազակության, բնակարանային գողության, շորթման, խուլիգանության, կաշառակերության, զենք-զինամթերքի առգրավման, թմրամիջոցի մաքսանենգության, ինքնիրավչության, ընդերքի պահպանման կամ օգտագործման պահանջները խախտելու և այլ դեպքեր։
.2-ական դեպք՝ անձնական ունեցվածքի գողության,
.1-ական դեպք՝ խուլիգանության, բնակարանային գողության։
Հայտնաբերվել է 6 հետախուզվող, կամավոր ներկայացել է 2-ը։
Գրանցվել է զենք-զինամթերք կամավոր հանձնելու 3 դեպք։
Անցած 1 օրում գրանցվել է 19 ավտովթար․1 մարդ զոհվել է, 28-ը՝ ստացել տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներ։

За минувшие сутки в Армении зарегистрировано 19 ДТП: 1 человек погиб, 28 пострадали
По данным оперативной сводки Полиции МВД Республики Армения, за период с 11 по 12 ноября  сотрудниками различных подразделений Полиции МВД Армении раскрыто 117 случаев преступления.
Из совершенных ранее  преступлений раскрыты по 2 случая кражи личного имущества, по 1 случаю хулиганства, квартирной кражи.
Обнаружены 6 человек, находящихся в розыске, 2 человека с повинной обратились в Полицию.  Зафиксировано 3 случая добровольной сдачи оружия и боеприпасов.
За минувшие сутки в республике было зарегистрировано 19 ДТП: 1 человек погиб, 28 человек получили телесные повреждения.