Իշխանությունը նոր բլեֆի է անցել, միլիարդավոր դոլարների վարկը փորձում է որպես զենքի գնում «ծախել». Աբրահամյան
10:26 15/11/2025
«Իշխանությունը վերջին օրերին նոր բլեֆի է անցել, միլիարդավոր դոլարների վարկը փորձում է որպես զենքի գնում «ծախել»»,- նշում է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը։
Նա գրում է. «Իր ՊՆ-ն հայտնում է, որ խոշոր գնումը 2024-25-ին է եղել ու դա արտացոլված է եղել ռազմական բյուջեով (որպես սպառազինության գնման ակտիվ շրջան 2022-25 թթ. է ներկայացվում), իսկ քպ առաջնորդը փորձում է դա վարկերի դաշտ տեղափոխել, որոնց վավերացումը բացվածքով` ըստ նպատակների և ուղղությամբ, ԱԺ-ում է եղել:
Հասկանալի է, որ դժվար բացատրելի և ոչ պակաս բարդ մարսելի թեմա է 7-8 մլրդ դոլար գումար թողնել հասարակության, սերունդների վրա, բայց ձեր այդ «ֆռցնոցիները» ուրիշ տեղ կպատմեք:
Հիշեցնեմ, որ իշխանության այս մեկնաբանությունն իբրև արձագանք հնչեց Սերժ Սարգսյանի վերջին հայտարարություններին ֆոնին, երբ խոսվեց անվտանգության ուղղությամբ գործող ռեժիմի տապալումների և ծանր հետևանքների մասին»։

Тигран Абрамян: Власти прибегли к новому блефу, маскируя кредиты под военные закупки
«Власти Армении в последние дни прибегли к новому блефу, пытаясь ״продатьˮ обществу кредиты на миллиарды долларов как покупку вооружений», – написал секретарь фракции «Честь имею» Национального Собрания Армении Тигран Абрамян на своей странице в социальной сети Facebook.
«Министерство обороны заявляет, что крупная закупка была осуществлена в 2024-2025 годах и нашла отражение в военном бюджете (в качестве активного периода закупки вооружений представляется промежуток 2022-2025 гг.), а лидер правящей партии пытается перенести этот вопрос в сферу кредитов, утверждение которых – с детализацией по целям и направлениям – происходило в Национальном Собрании.
Понятно, что тема о взваливании на общество и будущие поколения долга в 7-8 млрд долларов – трудная для объяснения и не менее трудная для восприятия, но свои уловки применяйте где-нибудь в другом месте», – отметил Абрамян.
«Напомню, что подобный комментарий властей прозвучал как реакция на недавние заявления третьего президента РА Сержа Саргсяна о провалах действующего режима в сфере безопасности и их тяжелых последствиях», – добавил Тигран Абрамян.