Հայաստանի տարածք են ներթափանցում տաք օդային հոսանքներ. Սուրենյան
Վերջին երկու օրերին Հայաստանը գտնվում էր Միջերկրական ծովից ներթափանցած ցիկլոնի ազդեցության գոտում, ինչի արդյունքում առանձին հատվածներում դիտվել են կարճատև անձրևներ։ «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի տնօրենի տեղակալ Գագիկ Սուրենյանը հայտնում է, որ առաջիկա ժամերից սկսած այդ ցիկլոնն ամբողջությամբ դուրս կգա Հայաստանի տարածքից՝ իր տեղը կրկին զիջելով հարավ արևմուտքից ներթափանցող տաք օդային հոսանքներին, որոնք մինչև ամսվա վերջին օրերը կմնան Հայաստանի տարածքում։
«Առաջիկա ժամերին անձրևները կդադարեն, առաջիկա 10 օրերին մեր երկրում կլինի արևառատ, առանց տեղումների եղանակ, օդի ջերմաստիճանը նոյեմբերի 18-19-ին կբարձրանա մոտ 3-4 աստիճանով, այնուհետև կմնա անփոփոխ։

Циклон уходит – солнце возвращается: Армению ждут 10 дней идеальной погоды
В последние два дня Армения находилась в зоне воздействия циклона, проникшего с акватории Средиземного моря. В результате в отдельных районах республики наблюдались кратковременные дожди.
Как сообщил заместитель директора ГНКО «Центр гидрометеорологии и мониторинга» министерства окружающей среды РА Гагик Суренян, в ближайшие часы циклон полностью покинет территорию Армении, уступив место теплым воздушным потокам, которые вновь начнут поступать с юго-запада и сохранятся до конца месяца.
«В ближайшие часы дожди прекратятся. В течение последующих десяти дней в Армении установится солнечная и сухая погода. 18-19 ноября температура воздуха повысится примерно на 3-4 градуса, затем останется стабильной.