Ինչու են խուզարկել Վաղարշապատի ընդդիմադիր«Հաղթանակ» դաշինքի անդամների տները. Հակակոռուպցիոն կոմիտե
Վաղարշապատի ավագանու ընտրություններում երկրորդ տեղը գրաված ընդդիմադիր «Հաղթանակ» դաշինքի 5 անդամի մեղադրանք է ներկայացվել։
«Ընտրակաշառք ստանալու, տալու և ընտրակաշառքի միջնորդության դեպքերի առթիվ ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում նախաձեռնված քրեական վարույթներով մեղադրյալի դատավարական կարգավիճակ ունի 5 անձ։ Նրանց նկատմամբ ընտրվել են անազատության հետ չկապված խափանման միջոցներ»,- Panorama.am-ին հայտնեցին Հակակոռուպցիոն կոմիտեից։
Երեկ «Հաղթանակ» դաշինքի ցուցակը գլխավորած Սևակ Խաչատրյանը հայտնել էր, որ  Վաղարշապատ համայնքի «Հաղթանակ» դաշինքի առաջնորդների, կողմնակիցների և անդամների տներում խուզարկություններ է տեղի ունենում:

Armenia’s Anti-Corruption Committee has charged five members of the opposition Victory bloc, which finished second in Sunday’s municipal elections in Vagharshapat, as part of an investigation into alleged vote buying.
The agency told Panorama.am that the suspects have been assigned defendant status in multiple criminal cases concerning the receipt, payment and mediation of election bribes. Non-custodial measures have been imposed on them.
The announcement came after Sevak Khachatryan, who headed the Victory bloc’s electoral list, reported that law-enforcement officers carried out searches at the homes of the bloc’s leaders, members and supporters in Vagharshapat.