Մակունցի անունով 1 մլն 14 հազար դրամ արժողությամբ հանրագիտարանը սխալմամբ են հայտարարագրել. Կառավարություն
Վարչապետի աշխատակազմից արձագանքել են «Ժողովուրդ» թերթի այն հրապարակամանը, ըստ որի Լիլիթ Մակունցը նվեր է ստացել նվիրել է 1 մլն 14 հազար դրամ արժեցող հանրագիտարան։
««Ժողովուրդ» օրաթերթում տպագրված լուրն առ այն, որ ՀՀ վարչապետի գլխավոր խորհրդական Լիլիթ Մակունցն ստացել է նվեր (հանրագիտարան) 1 մլն 14 հազար դրամ արժողությամբ, չի համապատասխանում իրականությանը: Տեղեկացնում ենք նաև, որ հանրագիտարանը նվեր է Վարչապետի աշխատակազմին, և այն պարզապես Լիլիթ Մակունցի միջոցով փոխանցվել է աշխատակազմին:
Վարչապետի գլխավոր խորհրդականի անունով հայտարարագրումը զուտ տեխնիկական սխալի հետևանք է, և Կոռուպցիայի կանխարգելման հանձնաժողովի նվերների հայտարարագրման ռեեստրում կիրականացվեն համապատասխան շտկումներ»,-հայտնել են կառավարությունից։

Энциклопедия стоимостью 1 млн 14 тыс. драмов была задекларирована на имя Макунц ошибочно – Правительство
14:33 20/11/2025
В Аппарате премьер-министра Армении отреагировали на опубликованную в газете «Жоховурд» информацию о том, что Лилит Макунц получила в подарок энциклопедию стоимостью в 1 млн 14 тысяч драмов.
«Опубликованная в газете „Жоховурд” информация о том, будто главный советник премьер-министра Армении Лилит Макунц получила в подарок энциклопедию стоимостью 1 млн 14 тысяч драмов, не соответствует действительности.
Также сообщаем, что энциклопедия была подарена Аппарату премьер-министра, и через Лилит Макунц просто передана Аппарату.
Декларирование подарка на имя главного советника премьер-министра является исключительно технической ошибкой, и в реестре деклараций подарков Комиссии по предупреждению коррупции будут внесены соответствующие исправления», – сообщили в правительстве.