Բողոքի ակցիային ընդառաջ ոստիկաններ են բերվել դատախազության մոտ
Այսօր ժամը 15:00-ին, Դատախազության դիմաց տեղի կունենա ակցիա ի պաշտպանություն բոլոր քաղբանտարկյալների։
«Նոյեմբերի 20-ին, ժամը 15։00-ին Գլխավոր դատախազության դիմաց տեղի է ունենալու բողոքի ակցիա՝ ի պաշտպանություն բոլոր քաղբանտարկյալների, ի պաշտպանություն Հայաստանում խոսքի ազատությանը, ժողովրդավարությանը և ընդդեմ բռնապետության։ Բողոքի ակցիայից հետո երթով շարժվելու ենք դեպի Շենգավիթի դատարան, որտեղ տեղի է ունենում Բագրատ սրբազանի և 18 արդարների դատավարությունը։ Կոչ եմ անում բոլորիդ՝ մասնակցել բողոքի ակցիային և միասնական ուժերով մեր բողոքի ձայնը բարձրացնենք ընդդեմ այս ապօրինությունների և անարդարությունների»,-հայտարարել է ՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցիչ, ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Իշխան Սաղաթելյանը։

Перед акцией протеста к зданию прокуратуры стянуты полицейские
В связи с предстоящей акцией депутат  парламента от оппозиционной фракции «Армения» Ишхан Сагателян заявил:
«У здания Генеральной прокуратуры Армении 20 ноября в 15:00 состоится акция – в защиту всех политзаключенных, в защиту свободы слова, демократии и против диктатуры в Армении. После акции протеста мы шествием направимся к зданию суда в Шенгавите, где проходит судебное разбирательство в рамках дела архиепископа Баграта и представителей движения „Священная борьба”. Призываю всех принять участие в акции протеста, консолидированно поднимем наш голос против беззакония и несправедливости».