Մի քանի չվերթի ինքնաթիռներ չեն կարողանում վայրէջք կատարել Երևանում․ պատճառն անբարենպաստ եղանակային պայմաններն են՝ խիտ մառախուղը։ Այս մասին Panorama.am-ի հետ զրույցում նշեց «Զվարթնոց» հանրային կապերի պատասխանատու Լուսինե Մողրովյանը։
«Խիտ մառախուղ է մեզ մոտ։ Մի քանի չվերթեր փորձում են վայրէջք կատարել»,- նշեց Մողրովյանը։
Նրա խոսքով՝ 3 ինքնաթիռներ վայրէջք են կատարել Թբիլիսիի օդանավակայան։ Խոսքը Դուբայից, Մոսկվայից և Աբու Դաբիից չվերթներ կատարող ինքնաթիռների մասին է։
Հարցին՝ ի՞նչ է լինելու Թբիլիսիում վայրէջք կատարած ինքնաթիռների ուղևորների հետ և ինչ ժամկետներում կհասնեն Երևան, Մողրովյանը արձագանքեց. «Դա պետք է ավիաընկերությւոններից ճշտել»։
Նշենք, որ ըստ Զվարթնոց օդանավակայանի կայքի՝ ուշացումներ են արձանագրվել Շարմ Էլ Շեյխիս, Մոսկվայից, Նեապոլից, Աբու Դաբիից, Լառնակայից, Թբիլիսիից և Եկատիրինբուրգից Երևան ժամանող դռիչքների դեպքում։ Ոշացումներ են արձանագրվել նաև Երևանից Թբիլիսի, Դուբայ, Լառնակա, Աբուդաբի, Եկատիրինբուրգ ուղղություններով թռիչքների դեպքում:

Туман в Ереване: три рейса перенаправлены в Тбилиси
Несколько рейсов могут приземлиться в Ереване в связи с неблагоприятными метеоусловиями – из-за плотного тумана. Об этом Panorama.am сообщила руководитель отдела по связям с общественностью ереванского аэропорта «Звартноц» Лусине Могровян.
По ее словам, международный аэропорт «Звартноц» не принял три рейса: из Дубая (Fly Dubai), из Москвы («Ширак Авиа») и из Абу‑Даби (Air Arabia). Указанные воздушные суда были вынуждены совершить посадку в аэропорту Тбилиси.
На вопрос о том, что будет с пассажирами самолетов, приземлившихся в Тбилиси, и когда они смогут добраться до Еревана, Могровян ответила: «Эту информацию необходимо уточнять у авиакомпаний».
Отметим, что, согласно олайн-табло аэропорта «Звартноц», задержки зафиксированы у рейсов, прибывающих в Ереван из Шарм-эль-Шейха, Москвы, Неаполя, Абу-Даби, Ларнаки, Тбилиси и Екатеринбурга. Задержки наблюдаются также у рейсов из Еревана в Тбилиси, Дубай, Ларнаку, Абу-Даби и Екатеринбург.