Հուսով եմ` տիկինը մեկ այլ ստատուսով էլ կհերքի Քաջարանի կոմբինատի բեռնափոխադրման մոնոպոլիստը լինելու ասեկոսեները. Արթուր Դանիելյան
09:29 03/12/2025
«Նիկոլ Փաշինյանի կինը հրապարակավ հերքել է, որ ինքը 88 սուպերմարկետների ցանցի իրական սեփականատերն է: Հերյուրանք է` պնդում է նա: Հավատում ենք: Ինչպես և հավատում ենք հեռավոր քաղաքներից եկող տեղեկատվության հերյուրանք լինելուն, թե սա միակ առևտրային ցանցն է, որ աշխատում է առանց «շյոտ ֆակտուրա», իսկ ցանցի ընդլայնման համար ամենահարմար շինությունները «խլվում են» պետական լծակներով»,-արձագանքելով Նիկոլ Փաշինյանի կողակցի երեկվա գրառմանը՝ նշում է հասարակական գործիչ Արթուր Դանիելյանը։
«Հիմա արդեն վստահ եմ` դրանք էլ են հերյուրանքներ, առավել ևս հաշվի առնելով, որ այդ կինը, ի նշան սեփական անաչառության, կոչ է արել բոյկոտել հիշյալ ցանցը: Զավեշտը նրանում է, որ այդ ցանցը առանց այդ էլ անգիտակից «բոյկոտի» է ենթարկվում հանրության լայն շերտերի կողմից: 88-ի խանութներից ժողովուրդը չի օգտվում և ոլորտի մասնագետները պնդում են, որ դրանց մեծ մասը ոչ միայն ներդրումը չի փակում, այլ առհասարակ` մեծ վնասով են աշխատում: Սա իր հերթին շատերին դրդում է եզրահանգել, որ ցանցի ողջ իմաստը ապօրինի աղբյուրներից ստացված կանխիկ եկամուտի օրինականացումն է՝ լվացքը:
Ամեն դեպքում ճիշտ մշակույթ է պետական դեմքերի կողմից հերքել հերյուրանքները: Հուսով եմ` տիկինը մեկ այլ ստատուսով էլ կհերքի Քաջարանի կոմբինատի բեռնափոխադրման մոնոպոլիստը լինելու ասեկոսեները, քանզի, վստահ եմ, դրանք էլ են հերյուրանք: Ուղղակի խնդիրը նրանում է, որ 88-ի դեպքում գիտենք ինչը բոյկոտենք, իսկ թե ԶՊՄԿ-ի ինչը բոյկոտենք, դժվար եմ պատկերացնում՝ բջջային հեռախոսները՞, որոնց մեջ մոլիբդեն կա, էլեկտրական մեքենաները՞, որոնց մեջ պղինձ կա, թե՞ հենց այն բեռնատարները, որոնց անդադար հոսքը խաթարում է Սյունյաց լեռների խրոխտ անդորրը: Չգիտեմ նաև, թե ոնց ա պետք բոյկոտել: Աչքերս փակենք ու չտենալուն տա՞նք»։

Даниелян – о заявлении супруги Пашиняна: «Жду опровержений и по поводу монополии на грузоперевозки ЗММК»
«Супруга Никола Пашиняна публично опровергла, что она является реальным владельцем сети супермаркетов "88". “Это клевета”, – утверждает она. Верим. Как верим и тому, что клеветой являются поступающие из далеких городов сообщения, будто это единственная торговая сеть, работающая без счетов-фактур, а наиболее подходящие здания для ее расширения “отжимаются” с использованием государственных рычагов», – отмечает общественный деятель Артур Даниелян, коснувшись вчерашней записи спутницы Никола Пашиняна.
Он продолжает:
«Теперь я уже уверен: эти все сообщения – тоже клевета, тем более учитывая, что эта женщина, в знак собственной беспристрастности, призвала бойкотировать упомянутую сеть супермаркетов. Курьез состоит в том, что эта сеть и без того фактически находится под бессознательным "бойкотом" со стороны широких слоев общества: люди не пользуются магазинами 88, а специалисты отрасли утверждают, что большинство торговых точек не только не окупают вложения, но и работают с большими убытками. Это, в свою очередь, многих подталкивает к выводу, что весь смысл существования сети – легализация наличных доходов, полученных из незаконных источников, то есть служение в качестве „прачечной”.
В любом случае, представление государственными лицами опровержений по поводу измышлений – правильная культура. Надеюсь, что г-жа отдельным постом также опровергнет и слухи о том, что именно она является монополистом грузоперевозок Зангезурского медно-молибденового комбината (ЗММК), ибо, уверен, это тоже клевета. Просто проблема в том, что в случае с сетью 88 мы знаем, что бойкотировать, а вот в случае с ЗММК – что бойкотировать, сложно представить: мобильные телефоны, где есть молибден? Электромобили, где есть медь? Или те самые грузовики, нескончаемый поток которых нарушает величественный покой Сюникских гор? Не знаю также, как это вообще можно бойкотировать: закрыть глаза и сделать вид, что не видим?»