Նիկոլ Փաշինյանի ներկայությամբ՝ ԱԺ ՔՊ-ական խմբակցությունը կրկին քվորում չապահովեց և նիստն ընդհատվեց
Հայաստանի Ազգային ժողովն այսօր՝ դեկտեմբերի 3–ին չկարողացավ նիստն սկսել, քանի որ  գրանցվել էր ընդամենը 50 պատգամավոր։ ԱԺ խոսան Ալեն ՍԻմոնյանը հորդորեց կրկին քվեարկել, բայց ընդամենը մեկ պատգամավոր ավելացավ՝ հասնելով 51-ի։
Երկրորդ գրանցումից հետո նիստերի դահլիճ մտավ «Հայաստան» խմբակցության քարտուղար Արծվիկ Մինասյանը, ինչին Սիմոնյանն արձագանքեց։
«Եկեք, պարոն Մինասյան, մի ամբողջ Ազգային ժողով ձեզ է սպասում։ Կարոտել ենք, պարոն Մինասյան»։
Սիմոնյանն առաջարկեց երրորդ անգամ գրանցվել, սակայն կրկին չապահովվեց քվորումը՝ 54 պատգամավորը և նա ստիպված 20 րոպեով ընդմիջում հայտարարեց։
Նշենք, որ նիստերի դահլիճում էր Նիկոլ Փաշինյանը և սա արդեն երկրորդ դեպքն է, որ իր ներկայությամբ ԱԺ ՔՊ-ական պատգամավորները չեն կարողանում քվորում ապահովել

The Armenian National Assembly again failed to convene on Wednesday after the ruling Civil Contract faction MPs did not ensure a quorum despite Prime Minister Nikol Pashinyan's presence in the chamber.
Only 50 MPs registered for the morning sitting, well short of the 66 required. A second attempt brought the number to 51. As opposition Hayastan faction secretary Artsvik Minasyan entered the hall, Speaker Alen Simonyan remarked: “Come in, Mr Minasyan, the whole parliament has been waiting for you. We’ve missed you.”
A third registration attempt raised the count to just 54 MPs. Simonyan then announced a 20-minute break.
This is the second time in recent weeks that a sitting has stalled due to low attendance among the ruling faction while Pashinyan was in the chamber.