Դեկտեմբերի 7–8-ին լեռնային շրջաններում և Վայոց ձորում սպասվում է ձյուն
Դեկտեմբերի 7–8-ին հանրապետության լեռնային շրջանները հատկապեա կենտրոնական հատվածները և Վայոց ձորը վերջապես կառնեն երկար սպասված «ձյան կարոտը»։
Այս մասին հայտնում է «Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ի տնօրեն Լևոն Ազիզյանը։
Դեկտեմբերի 4-6-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Դեկտեմբերի 7-ի ցերեկն առանձին շրջաններում, 8- ին շրջանների զգալի մասում սպասվում են տեղումներ՝ լեռնային շրջաններում ձյան և ձնախառն անձրևի, հովտային շրջաններում՝ անձրևի տեսքով: Քամին արևմտյան՝ 2-5մ/վ: Օդի ջերմաստիճանը դեկտեմբերի 7-8-ին կնվազի 2-5 աստիճանով:
Երևանում դեկտեմբերի  4-6-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Դեկտեմբերի 7-ի երեկոյան ժամերին, 8-ին սպասվում է անձրև։

Армения в ожидании снегопада: синоптики рассказали о погоде в ближайшие дни
7-8 декабря в горных районах Армении, особенно в центральных областях и Вайоц Дзоре, наконец-то, выпадет долгожданный снег. Об этом сообщает директор ГНКО «Центр гидрометеорологии и мониторинга» министерства окружающей среды Армении Левон Азизян.
С 4 по 6 декабря по всей республике ожидается погода без осадков. Днем 7 декабря в отдельных районах, а 8 декабря – в большинстве регионов страны ожидаются осадки: в горной местности – снег и дождь со снегом, в долинах – дождь.
Ветер западный, 2–5 м/с. Температура воздуха 7-8 декабря понизится на 2-5 градусов.
В Ереване 4-6 декабря ожидается погода без осадков. Вечером 7 декабря и в течение 8 декабря в армянской столице прогнозируется дождь.