Se. 2, ep. 5. Ես «խուլիգան եմ», Սրբազանը՝ «պլան գցող». քաղբանտարկյալ Նարեկ Սամսոնյան
«Քաղաքացիական գիտակցություն» ՀԿ ղեկավար, AntiFake.am կայքի հիմնադիր, «Իմնեմնիմի» փոդքասթի համահեղինակ և վարող, քաղբանտարկյալ Նարեկ Սամսոնյանն իր աջակցությունն է հայտնել Արշակ սրբազանին «Արմավիր» քրեակատարողական հիմնարկից.
«Տեղեկացա Արշակ Սրբազանի դեմ նիկոլական մտքի թռիչքով կարված «քրգործի» մասին։ Ճիշտն ասած, մինչև ամբողջական տեղեկատվություն ստանալը մտածում էի, որ ռեժիմի պարագլուխը Սրբազանի «գրպանը պլան է գցել», բայց հետո հասկացա, որ ռեժիմի անճարակության աստիճանը վերոգրյալից անդին է։ Արշակ Սրբազանին, փաստորեն, մեղադրում են մեկ ուրիշի «գրպանը պլան գցելու» մեջ։ Չգիտեմ՝ ի՞նչ կարելի է ասել այս զավեշտի մասին, բայց կարծում եմ, որ նմանատիպ անորակ երևակայություն կարող է ծնվել միայն ծանր թմրանյութերի ազդեցության տակ։
Ինչևէ, ինչպես ասում են, եթե ես «հետույք» ասելով «խուլիգանություն եմ կատարել», ապա Արշակ Սրբազանն էլ «պլան է գցել» ինչ-որ մեկի գրպանը. նվազագույնն այս երկու դրվագի իսկության համոզմունքը կկիսի Մասիս Մելքոնյանը, որը խիստ պատահականորեն նշանակվել է նաև Սրբազանին կալանավորող դատավոր։
Սա է մերօրյա իրականությունը՝ քաղաքական ռեժիմը՝ այլասերված, իրավական բլոկը՝ կամակատար, իսկ դատական իշխանությունը՝ իշխանազրկված։
Ինչևէ, իմ ամբողջական զորակցությունն եմ հայտնում Սրբազանին՝ վստահ լինելով, որ այս փորձությունն էլ կհաղթահարի իր համոզմունքներով և հավաքտի անսպառ պաշարով։

Нарек Самсонян: Если я – «хулиган», то и архиепископ Аршак «подбросил наркотики» кому-то
Арестованный председатель общественной организации «Гражданское сознание», основатель интернет-ресурса AntiFake.am, соавтор и ведущий подкаста «Imnemnimi», политзаключенный Нарек Самсонян из уголовно-исполнительного учреждения «Армавир» выразил поддержку арестованному сегодня на 2 месяца главе канцелярии Первопрестольного Святого Эчмиадзина архиепископу Аршаку Хачатряну.
«Узнал об „уголовном деле“, сшитом полетом николовской фантазии против архиепископа Аршака Хачатряна. Честно говоря, пока не получил полную информацию, думал, что главарь режима „подбросил наркотики в карман“ архиепископа, но потом понял, что степень беспомощности режима выходит далеко за рамки даже этого. Оказывается, архиепископа Аршака обвиняют в том, что он „подбросил наркотики“ в чужой карман. Не знаю, что можно сказать об этом фарсе, но полагаю, что подобная некачественная фантазия может родиться только под воздействием тяжелых наркотиков.
Так или иначе, как говорится, если я произнесением слова „задница” совершил „хулиганство“, то и архиепископ Аршак „подбросил наркотики“ кому-то в карман. По крайней мере, в истинности этих двух эпизодов будет убежден судья Масис Мелконян, который, совершенно случайно, назначен судьей, арестовывающим архиепископа.
Такова наша сегодняшняя реальность: политический режим – развращенный, правовой блок – послушный исполнитель, а судебная власть – лишенная власти.
В любом случае, выражаю архиепископу свою полную поддержку, будучи уверенным, что он преодолеет и это испытание – благодаря своим убеждениям и неисчерпаемому запасу веры.