«Tesla»-ի կին վարորդը եղել է ոչ սթափ. մանրամասներ՝ Երևանում 7 մեքենայի մասնակցությամբ ողբերգական վթարից
Երեկ Երևան քաղաքի Պռոշյան փողոցում տեղի ունեցած վթարի մասնակից «Tesla» մակնիշի մեքենայի վարորդ 29-ամյա Գ. Մանուկյանը դեպքի պահին գտնվել է ոչ սթափ վիճակում և իր մոտ չի ունեցել հայկական վարորդական վկայական։ Այս մասին հայտնում է shamshyan.com կայքը։
Հիշեցնենք՝ փրկարար ծառայությունից հայտնել էին, որ դեկտեմբերի 5-ին, ժամը 23։26-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևան քաղաքի Պռոշյան փողոցում տեղի է ունեցել ՃՏՊ․ անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը։ Պարզվել է, որ բախվել են «Hyundai», «Tesla», «Kia», «Opel», «BYD», «Nissan» և «Hyundai» մակնիշների ավտոմեքենաները․ ինչի հետևանքով «Kia» մակնիշի ավտոմեքենայի վարորդը տեղում մահացել է։Մինչ փրկարարների կանչի վայր հասնելը՝ «Tesla» մակնիշի ավտոմեքենայի վարորդը տեղի ուժերով տեղափոխվել է բժշկական կենտրոն։ Փրկարարները փակել են «Kia» մակնիշի ավտոմեքենայի գազի բալոնը և հոսանքազրկել «Tesla» մակնիշի ավտոմեքենան։
Shamshyan.com-ը վթարից մանրամասներ է հայտնում. «Ժամը 23:30-ի սահմաններում Պռոշյան փողոցի թիվ 14 հասցեի դիմացի հատվածում բախվել են Երևանում հաշվառված 29-ամյա Գ. Մանուկյանի վարած «Tesla» մակնիշի, Շիրակի մարզում հաշվառված 28-ամյա Ս. Գաֆարյանի «Kia Forte» մակնիշի և Երևանում հաշվառված 21-ամյա Մ. Շահբազյանի վարած «Hyundai» մակնիշի ավտոմեքենաները։
Վթարի հետևանքով վարորդներից Ս. Գաֆարյանը տեղում մահացել է, իսկ «Tesla»-ի վարորդ Գ. Մանուկյանը տեղափոխվել է հիվանդանոց։
Բախման հետևանքով նշված ավտոմեքենաները բախվել են ճանապարհի թույլատրելի հատվածում կայանված «BYD», «Hyundai», «Nissan», «Opel Astra» մակնիշի ավտոմեքենաներին։
Դեպքի փաստով քննչական բաժնում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ, որտեղ պարզում են կայանված ու վնասված ավտոմեքենաների սեփականատերերի ինքնությունը»։

29-летняя водитель Tesla была пьяна и без прав: новые подробности ДТП с участием 7 машин в Ереване
Портал Shamshyan.com опубликовал новые подробности крупного ДТП, произошедшего 5 декабря на улице Прошяна в Ереване.
Напомним, Спасательная служба МВД Армении ранее сообщила: «5 декабря, в 23։26, в национальный центр кризисного управления поступил звонок о том, что на улице Прошяна в городе Ереване произошло ДТП, требуется помощь спасателей. На место происшествия выехали два боевых расчета из пожарно-спасательного отряда Ереванского городского спасательного управления СС МВД.
Выяснилось, что столкнулись автомобили марок Hyundai, Tesla, Kia, Opel, BYD, Nissan и Hyundai. В результате столкновения водитель автомобиля Kia скончался на месте. До прибытия спасателей водитель автомобиля Tesla был доставлен в медицинский центр местными силами. Спасатели перекрыли подачу топлива автомобиля марки Kia и обесточили автомобиль Tesla».
Как передает Shamshyan.com, «около 23:30 на улице Прошяна столкнулись зарегистрированный в Ереване автомобиль Tesla, за рулем которого находилась 29-летняя Гоар Манукян, зарегистрированный в Ширакской области автомобиль Kia Forte, за рулем которого находился 28-летний Севак Гафарян, и зарегистрированный в Ереване автомобиль Hyundai, за рулем которого находился 21-летний Микаел Шахбазян».
«В результате ДТП один из водителей, С. Гафарян, скончался на месте, а водитель Tesla Г. Манукян была доставлена в больницу.
В результате столкновения указанные выше автомобили столкнулись с автомобилями марок BYD, Hyundai, Nissan и Opel Astra, припаркованными на разрешенном участке дороги», – пишет сайт.
«По факту происшествия в следственном отделе инициировано уголовное производство, устанавливаются личности владельцев припаркованных и поврежденных автомобилей.
По сведениям фотокорреспондента Гагика Шамшяна, водитель Tesla Г. Манукян в момент происшествия находилась в состоянии алкогольного опьянения и не имела при себе водительских прав Республики Армения», – говорится в материале портала.