Սպասվում են առատ տեղումներ
​​​​​​Երևանում դեկտեմբերի 6-ի ցերեկը, 7-ի գիշերը, 8-ի ցերեկը, 9-ին սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Դեկտեմբերի 7-ի ցերեկը, 8-ին, 10-ի ցերեկը, 11-ի գիշերը սպասվում է անձրև։
Մարզերում դեկտեմբերի 6-ի ցերեկը, 7-ի գիշերը, 9-ի ցերեկը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ։ Դեկտեմբերի 7-ի ցրեկը, 8-ի գիշերը շրջանների զգալի մասում, 8-ի ցերեը, 9-ի գիշերը, 10-11-ին առանձին շրջաններում սպասվում են տեղումներ՝ լեռնային և առանձին նախալեռնային շրջաններում ձյան և ձնախառն անձրևի, հովտային շրջաններում՝ անձրևի տեսքով: Դեկտեմբերի 7-ի ցերեկը և 8-ի գիշերը առանձին հատվածներում տեղումները կլինեն առատ։
Դեկտեմբերի 6-9-ին Արարատյան և Շիրակի դաշտի ցածրադիր հատվածներում առավոտյան ժամերին սպասվում է մառախուղ։ Քամին արևմտյան՝ 2-5մ/վ, դեկտեմբերի 6-ին առանձին շրջաններում սպասվում է քամու ուժգնացում՝ 13-16 մ/վ արագությամբ։ Օդի ջերմաստիճանը դեկտեմբերի 7-ի ցերեկը կնվազի 2-3, Լոռիում, Տավուշում, Սյունիքում՝ 5-7 աստիճանով, դեկտեմբերի 8-9-ի ցերեկն աստիճանաբար կբարձրանա 3-4 աստիճանով:

Снег в горах, туман в долинах и похолодание: декабрь в Армении вступает в свои права
На территории Армении днем 6-го, ночью 7-го, днем 9-го декабря ожидается погода без осадков. Прогнозы синоптиков приводит ГНКО «Центр гидрометеорологии и мониторинга» министерства окружающей среды Армении.
Днем 7-го декабря, ночью 8-го декабря в большинстве областей, днем 8-го, ночью 9-го, 10-11 декабря в отдельных районах республики прогнозируются осадки, в горных и отдельных предгорных районах – в виде снега и дождя со снегом, долинах – в виде дождя.
Днем 7-го и ночью 8-го декабря в отдельных районах ожидаются обильные осадки. 6-9 декабря в низкогорных местах Араратской долины и Ширакской равнины утром ожидается туман.
Ветер западный, 2-5 м/с, 6-го декабря в отдельных районах ожидается усиление ветра – с порывами до 13-16 м/с.
Днем 7-го декабря температура воздуха понизится на 2-3 градуса, в Лори, Тавуше и Сюнике – на 5-7 градусов. При этом днем 8-9 декабря столбики термометров постепенно поднимутся на 3-4 градуса.
В городе Ереван днем 6-го, ночью 7-го, днем 8-го, 9-го декабря ожидается погода без осадков. Днем 7-го, 8-го, днем 10-го и ночью 11-го декабря в армянской столице прогнозируются дожди.