ՀՀ իշխանության ներկայացուցիչները կրկին փորձում են խեղաթյուրել իմ խոսքը. Սամվել Կարապետյանի փաստաբան
«ՀՀ իշխանության ներկայացուցիչները կրկին փորձում են խեղաթյուրել իմ խոսքը, թե իբր ԵՄ-ին դիմում եմ «ՀՀ բարեփոխումներին հատկացվող» աջակցությունը դադարեցնելու համար։ Փողը ոչ թե ժողովրդի, այլ ձեր կուսակցության համար է»,- գրել է  գործարար, բարերար Սամվել Կարապետյանի միջազգային փաստաբան Ռոբերտ Ամստերդամը:
Նա նշել է, որ չափազանց մեծ գին ունի անմեղ հոգևորականներին բանտարկելը և Քրիստոսի զավակների վրա հարձակվելը։
Ավելի վաղ Ռոբերտ Ամստերդամը մեկ այլ գրառմամբ դիմել էր ԵՄ-ին՝ կոչ անելով՝ «մի՛ ֆինանսավորեք մի կառավարության, որը զուրկ է լեգիտիմությունից»:
Նա գրել էր. «Փաշինյանի կառավարության կողմից քրիստոնյա քաղբանտարկյալ Սամվել Կարապետյանի ապօրինի կալանքը և Հայ Առաքելական Եկեղեցու դեմ ուղղված հարձակումը լրջորեն ոտնահարել է Օրենքի գերակայությունը։
ԵՄ-ն պետք է անհապաղ դադարեցնի իր ֆինանսական աջակցությունը Հայաստանի կառավարությանը և խորհրդակցություններ հրավիրի հրատապ և կարևոր թեմայով՝ դադարեցնելու ՀՀ իշխանությունների անօրեն գործողությունները:

Роберт Амстердам: Власти Армении вновь пытаются исказить мои слова
Представители власти Армении вновь пытаются исказить мои слова – будто я обращаюсь к ЕС с призывом прекратить поддержку «реформ РА». Об этом написал международный юрист арестованного предпринимателя и благотворителя Самвела Карапетяна – Роберт Амстердам.
«Эти деньги не для народа, а для вашей партии. У заключения невинных священнослужителей в тюрьму и нападения на детей Христовых – очень высокая цена», – добавил он.
Отметим, ранее Роберт Амстердам, обращаясь к ЕС, заявил: «Не финансируйте правительство, лишенное легитимности!».
Он отметил: «Незаконный арест правительством Пашиняна политзаключенного-христианина Самвела Карапетяна и атака на Армянскую Апостольскую церковь серьезно нарушили верховенство закона.
ЕС должен немедленно прекратить финансовую поддержку правительству Армении и созвать консультации на актуальную и важную тему – для прекращения незаконных действий властей Армении».