Հրդեհ՝ Պարույր Սևակի փողոցի բանկերից մեկում, տուժածը հոսպիտալացվել է
Դեկտեմբերի 11-ին, ժամը 06:18-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ ծուխ է նկատվում Երևան քաղաքի Պարույր Սևակի փողոցում գտնվող բանկերից մեկում։ Հրդեհի բարդության «1 ԲԻՍ» կանչով դեպքի վայր են մեկնել ՆԳՆ ՓԾ Երևան քաղաքի փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատներից չորս մարտական հաշվարկ, Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոնի օպերատիվ և Հրդեհաշիջման և փրկարարական աշխատանքների կազմակերպման բաժնի հերթապահ խմբերը։
Փրկարար ծառայության հաղորդմամբ, պարզվել է, որ հրդեհ է բռնկվել Պարույր Սևակի փողոցում գտնվող բանկերից մեկի նախասրահում (100 քմ)։
Հրդեհը մեկուսացվել է ժամը 07։00-ին, մարվել՝ 07։09-ին։ Այրվել է նախասրահը՝ մասամբ (70 քմ), ջերմահարվել՝ նախասրահում առանձնացված աշխատասենյակներ (30 քմ)։
Փրկարարները քաղաքացուն դուրս են բերել և մոտեցրել շտապօգնության ավտոմեքենային․ տուժածը հոսպիտալացվել է բժշկական կենտրոն։

Пожар на улице Паруйра Севака в Ереване: есть пострадавший
11-го декабря в 06:18 в Национальный центр кризисного управления был получен звонок о том, что в одном из банков, расположенных на улице Паруйра Севака города Ереван, наблюдается дым. Спасательная служба МВД Армении приводит подробности.
Со степенью сложности пожара «1 БИС» на место происшествия выехали четыре боевых расчета из пожарно-спасательных отрядов, дежурная группа Отдела организации пожаротушительных и спасательных работ Спасательного управления города Ереван и оперативная группа Национального центра кризисного управления СС МВД РА.
Выяснилось, что пожар вспыхнул в вестибюле (100 кв. м) одного из банков на улице Паруйра Севака.
Пожар был локализован в 07:00 и потушен в 21:07. Частично сгорел вестибюль, (70 кв. м), а также были повреждены расположенные в вестибюле отдельные рабочие комнаты (30 кв. м).
Спасатели вызволили гражданина и донесли до машины скорой помощи: пострадавший был госпитализирован в медицинский центр.