Նույնիսկ փաշինյանականները լավ գիտեն, թե ինչի են մարդիկ տասնյակներով կալանավորվում. Աբրահամյան
«Սիսական ջոկատի հրամանատար Աշոտ Մինասյանի նկատմամբ իշխանության հետապնդումներն անիմաստ է քննարկել իրավապահներ-դատական համակարգ համատեքստում»,- նշել է ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Տիգրան Աբրահամյանը:
Նա շարունակել է. «Սա այն շարունակվող շղթայի շրջանակներում են, որի պատճառով բազմաթիվ անձինք` բարձրաստիճան հոգևորականներից, պատգամավորներից, քաղաքապետներից մինչև մեդիայի ներկայացուցիչներ ճաղերի հետևում են:
Ո՞վ է իրավական հետք փնտրում այս գործերում: Նույնիսկ փաշինյանականները լավ գիտեն, թե ինչի են մարդիկ տասնյակներով կալանավորվում:
Կա խնդիր իշխանությունն ԱՄԵՆ ԳՆՈՎ պահելու ու դրա ճանապարհն ռեժիմը բացառապես թշնամության, բռնության և ազատազրկումների ճանապարհով է տեսնում:

Абрамян: Даже пашиняновцы прекрасно знают, ради чего людей арестовывают десятками
Преследования властями командира добровольческого отряда «Сисакан» Ашота Минасяна (Ашота Ерката) бессмысленно обсуждать в контексте связки правоохранители - судебная система, написал секретарь фракции «Честь имею» Национального Собрания Армении Тигран Абрамян на своей странице в социальной сети Facebook.
«Это вписывается в рамки той непрерывной цепи, из-за которой множество людей – от высокопоставленных священнослужителей, депутатов и мэров до представителей медиа – оказались за решеткой.
Кто вообще ищет правовой след в этих делах? Даже пашиняновцы прекрасно знают, ради чего людей арестовывают десятками.
Существует задача – удержать власть ЛЮБОЙ ЦЕНОЙ, и путь к этому режим видит исключительно через вражду, насилие и лишение свободы.
Свободу Ашоту Минасяну и другим нашим соотечественникам, подвергающимся политическим преследованиям!» – подчеркнул он.