Դեկտեմբերի 26-ը նշվում է որպես նվեր տուփերի օր
Նվերների (Նվերտուփերի) օրը տոն է, որը Սուրբ Ծննդից հետո՝ դեկտեմբերի 26-ին նշվում է Միացյալ Թագավորությունում և մի շարք այլ երկրներում, այդ թվում՝ Ավստրալիայում, Նոր Զելանդիայում և Կանադայում, ։
Այդ օրերին այն արտահայտվում է մեծ ու փոքր խանութներում մեծ զեղչերով։ Սուրբ Ծննդյան օրը կարող եք գնել ամեն ինչ կես գնով, որից մարդիկ ուրախությամբ օգտվում են։
Այնուամենայնիվ, այս տոնի արմատները ավելի քան անաղարտ են։ Կան բազմաթիվ տեսություններ Նվերների օրվա ծագման մասին, բայց բոլորը համաձայն են, որ տոնը սկսվել է ցածր սոցիալական կարգավիճակ ունեցող մարդկանց փող և նվերներ տալու սովորույթից։ Նվերներ փոխանակվում էին հասակակիցների միջև Սուրբ Ծննդյան նախօրեին, իսկ աղքատները նվերներ էին ստանում վերջինը։ Նվերները տրվում էին տուփերով, այստեղից էլ՝ Նվերտուփերի օրը(Boxing Day) անունը։
Միայն անցյալ դարում Նվերտուփերի օրը  դարձավ պաշտոնական տոն։ Երկու տոների՝ Սուրբ Ծննդյան և Նվերտուփերի օրվա համադրությունն էլ ավելի է ամրապնդել Սուրբ Ծննդյան ընտանեկան հավաքույթների ավանդույթը։
Մի շարք երկրներում Նվերտուփերի օրը հագեցած է նաև նշանակալի մարզական միջոցառումներով։ Օրինակ՝ Ավստրալիայում այն ​​դառնում է նաև նշանակալի մարզական օր: Մելբուռնը գլխավոր կրիկետի դաշտում անցկացնում է թեստային խաղ, իսկ Սիդնեյը հյուրընկալում է ամենամյա Սիդնեյ-Հոբարթ զբոսանավային մրցավազքը, որը համարվում է ավստրալական ամառային սպորտաձևերի խորհրդանիշ և իր մասսայականությամբ մրցակցում է այնպիսի բարձրակարգ միջոցառումների հետ, ինչպիսիք են Դևիսի գավաթը (թենիս) և Մելբուռնի գավաթը (ձիարշավ):
Նվերտուփերի օրը կարևոր է Մեծ Բրիտանիայում և ԱՄՆ-ում աղվեսորսների սիրահարների համար, քանի որ այն հյուրընկալում է աղվեսորսների որսորդության ամենամեծ թվով մրցումները: Ամեն տարի դեկտեմբերի 26-ին մեկնարկում է IIHF-ի պատանեկան հոկեյի աշխարհի առաջնությունը, որը կազմակերպվում է Միջազգային հոկեյի ֆեդերացիայի կողմից: Այս օրը նաև խաղեր են անցկացվում  Անգլիայի, Շոտլանդիայի և Հյուսիսային Իռլանդիայի ֆուտբոլի առաջնությունների առաջատար լիգաներում, ինչպես նաև պրոֆեսիոնալ բռնցքամարտի խաղեր Աֆրիկյան համագործակցության երկրներում:

26 декабря – День подарков
День подарков (англ. Boxing Day) — праздник, который отмечается в Великобритании и в ряде стран Британского содружества наций: Австралии, Новой Зеландии, Канаде на следующий день после Рождества — 26 декабря.
В наши дни его отличительной чертой стали гигантские распродажи в больших и маленьких магазинах. Именно в День подарков можно приобрести любую понравившуюся вещь за полцены. Чем народ с удовольствием пользуется.
Впрочем, корни у этого праздника более чем целомудренные. Теорий относительно возникновения Дня подарков существует много, но все соглашаются с тем, что праздник начался с обычая дарить деньги и подарки людям более низкого социального положения. Подарками среди себе подобных обменивались накануне Рождества, а бедняки же получали подарки в последнюю очередь. Подарки дарили в коробках, отсюда и название — Boxing Day (англ. box — коробка).
Только в прошлом веке Boxing Day стал официальным праздником. Комбинация двух праздников — Рождества и Дня подарков — еще больше укрепила традицию собираться семьями на Рождество.
В ряде стран День подарков наполнен и значимым спортивными событиями. Так, Австралии он становится ещё и значимым спортивным днем (схожим по интенсивности с церемониями Дня ANZAC). В Мельбурне проходит тестовый матч на главном крикетном поле, в Сиднее начинается ежегодная гонка на яхтах Sydney to Hobart Yacht Race, которую называют иконой австралийских летних видов спорта, и которая соперничает по популярности с такими громкими для страны событиями, как Кубок Дэвиса (теннис) и Кубок Мельбурна (скачки).
День подарков — важнейший из дней для любителей охоты на лис в Великобритании и США, поскольку в этот день происходит наибольшее число встреч охотников и организуется охот на лис. Ежегодно именно 26 декабря стартует Чемпионат мира по хоккею с шайбой среди молодёжных команд, организуемый Международной хоккейной федерацией, также в этот день проводятся матчи одного из туров высших лиг чемпионатов Англии, Шотландии и Северной Ирландии по футболу, а в африканских странах-членах Содружества наций — боксерские поединки среди профессионалов.