Հայաստանում առաջիկա օրերին սպասվում են ձյան առատ տեղումներ
Հյուսիս-արևմուտքից ցուրտ մթնոլորտային ճակատի ներթափանցմամբ պայմանավորված դեկտեմբերի 26-ին, դեկտեմբերի 27-ի գիշերը առանձին շրջաններում կտեղա թույլ ձյուն։
«Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիթորինգի կենտրոն» ՊՈԱԿ-ից հայտնում են, որ դեկտեմբերի 27-ի կեսօրից հետո դեպի երեկո և դեկտեմբերի 27-ին լույս 28-ի գիշերը ու առավոտյան հանրապետության ողջ տարածքում, դեկտեմբերի 28-ի ցերեկը Գեղարքունիքում, Արարատում, Վայոց ձորում ու Սյունիքում սպասվում է ձյուն, առանձին հատվածներում՝ առատ։
Հանրապետության լեռնային մարզերի առանձին գոտիներում սպասվում է նաև քամու ուժգնացում 17-20մ/վրկ, բուք, ցածր հորիզոնական տեսանելիություն։
Օդի ջերմաստիճանը դեկտեմբերի 28-30-ին հանրապետության ողջ տարածքում կնվազի 5-7 աստիճանով։
Երևանում դեկտեմբերի 27-ի ուշ երեկոյան, դեկտեմբերի 27-ի լույս 28-ի գիշերը և առավոտյան սպասվում է ձյուն։

В связи с проникновением холодного атмосферного фона с северо-запада 26-го, ночью 27-го декабря в отдельных районах Армении ожидается небольшой снег, предупреждает ГНКО «Центр гидрометеорологии и мониторинга» министерства окружающей среды Армении.
После полудня 27-го декабря, а также в ночь с 27-го на 28-е декабря и утром 28 декабря на всей территории Армении, а днем 28-го декабря в Гегаркунике, Арарате, Вайоц Дзоре и Сюнике ожидается снег, местами – обильный.
В отдельных районах горных областей республики ожидаются также усиление ветра – с порывами до 17-20 м/с, метель и низкая горизонтальная видимость.
28-30 декабря температура воздуха на всей территории Армении понизится на 5-7 градусов.
В Ереване днем 26-го декабря и ночью 27-го декабря ожидаются небольшие осадки. Поздно вечером 27-го, в ночь с 27-го на 28-е декабря и утром 28 декабря ожидается снег.