Քանի վթար է արձանագրվել ամառային անվադողերով մեքենաների մասնակցությամբ. ՆԳՆ-ն թվեր է հրապարակել
Դեկտեմբերի 28-ից 29-ը, պարեկները հանրապետությունում ստուգել են 1655 տրանսպորտային միջոցների անվադողեր, 180-ի նկատմամբ կազմվել են վարչական իրավախախտման վերաբերյալ արձանագրություններ։
ՆԳ նախարարությունից հայտնում են, որ պարեկային ծառայության աշխատակիցները ստուգման են ենթարկել նաև ՃՏՊ-ների մասնակից տրանսպորտային միջոցների անվադողերը։ Դեկտեմբերի 28-ից 29-ը, հանրապետությունում տեղի է ունեցել ճանապարհատրանսպորտային 274 պատահար։ Նշված պատահարների մասնակից 520 տրանսպորտային միջոցների ստուգմամբ ընդամենը 10-ի անվադողերն են եղել ոչ ձմեռային։
ՆԳ նախարարությունը կրկին հորդորում է պահպանել երթևեկության կանոնները և տրանսպորտային միջոցները վարել բացառապես ձմեռային անվադողերով։ Խիստ վարչարարությունը շարունակվելու է։

МВД Армении опубликовало данные о ДТП с участием автомобилей на летних шинах
С 28 по 29 декабря патрульные службы по всей республике проверили шины 1655 транспортных средств, в отношении 180 водителей были составлены протоколы об административных правонарушениях.
В МВД Армении сообщили, что сотрудники патрульной службы проверяли также шины транспортных средств, попавших в ДТП. За указанный период в республике произошло 274 дорожно-транспортных происшествия. В результате проверки из 520 автомобилей, ставших участниками ДТП, лишь у 10 были выявлены не зимние шины.
Министерство внутренних дел в очередной раз призывает водителей соблюдать правила дорожного движения и водить транспортные средства исключительно с зимними шинами.