Փաշինյանի՝ ուխտերթի մասին հայտարարությունից հետո հիմնարկում հիշել են դեպի եկեղեցի տանող աստիճանները մաքրելու մասին
15:44 05/01/2026
Նիկոլ Փաշինյանի՝ ուխտերթի մասին հայտարարությունից հետո «Երևանի աղբահանություն և սանիտարական մաքրում» համայնքային հիմնարկում հանկարծ հիշել են, որ պետք է մաքրել դեպի Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ եկեղեցի տանող աստիճանները։ Դրանք օրեր շարունակ ծածկված են ձյունով ու սառույցով։
Օգտատեր Գառնիկ Զաքարյանի հրապարակած տեսանյութում երևում է, թե ինչպես հիմնարկի տասնյակ աշխատակիցներ բահերով քերում են ձյունն ու հեռացնում։
Հիշեցնենք, որ Փաշինյանը հունվարի 6-ին՝ ժամը 13:30-ին մարդկանց հրավիրել է մասնակցելու ուխտերթի։ Այն մեկնարկելու է Երևանի Սբ. Գրիգոր Լուսավորիչ եկեղեցու բակից և կուղղվի դեպի Սբ. Աստվածածին կաթողիկե եկեղեցի։

После анонса Пашиняна шествия 6 января в Ереване торопливо расчищают от снега ступени к Собору Св. Григория Просветителя
17:07 05/01/2026
После заявления Никола Пашиняна о паломническом шествии 6 января в общинном учреждении мэрии армянской столицы «Вывоз мусора и санитарная очистка Еревана» вдруг вспомнили, что необходимо расчистить ступени, ведущие к Собору Святого Григория Просветителя. Ранее они несколько дней были покрыты снегом и льдом.
На опубликованном пользователем Гарником Закаряном видео видно, как десятки работников учреждения с лопатами убирают снег и очищают ступени.
Напомним, что Пашинян пригласил граждан на паломническое шествие 6 января. «Завтра, 6 января, в 13:30 я приглашаю вас всех на паломническое шествие, которое начнется от двора собора Святого Григория Просветителя в Ереване. Процессия направится к Церкви Святой Богородицы Катогике».