Ամանորին Երևանը ռուս զբոսաշրջիկների շրջանում ամենամեծ պահանջարկ ունեցող ուղղություններից էր
Ամանորին ռուս զբոսաշրջիկների ամենապահանջված ուղղությունները եղել են Մոսկվան ու Ստամբուլը։ Այս մասին գրում է «ՏԱՍՍ» գործակալությունը՝ վկայակոչելով OneTwoTrip ծառայության տվյալները։
«Առավել պահանջված ամանորյա արձակուրդների շրջանում դարձել է Մոսկվան. Պատվերների 20.4տոկոսի դեպքում ընտրությունը կանգ է առել մայրաքաղաքաի վրա։ Շատ են ամրագրումներ արվել դեպի Սանկտ Պետերբուրգ (16,1%), Կազան (4,4%), Ադլեր (4%)։ Արտասահմանայան ուղղությունների թվում առաջատարը Ստամբուլն է՝ 8.6 % ցուցանիշով, ապա Դուբայ (3,9%), Մինսկը (3.8 %), Երևանը (2.7 %), Փարիզը (2.5 %)»,-գրում է աղբյուրը՝ նշելով, որ երկրից դուրս հանգստացողների թիվն այս տարի ավելացել է՝ կազմելով ամրագրումների 35 տոկոսը։

Yerevan was one of the most popular destinations for Russian tourists during the New Year holidays, according to data from the travel service OneTwoTrip cited by Russia’s TASS news agency.
Domestic travel dominated holiday bookings, with Moscow ranking first. The Russian capital accounted for 20.4% of all New Year reservations. It was followed by St Petersburg with 16.1%, Kazan at 4.4% and Adler at 4%.
Among international destinations, Istanbul topped the list, attracting 8.6% of bookings. Dubai followed with 3.9%, Minsk with 3.8%, Yerevan with 2.7% and Paris with 2.5%.
The data indicate a rise in outbound travel this year, with trips abroad making up 35% of all New Year holiday bookings, an increase compared with previous years.