Հալեպում իրավիճակը լարված է. կան վիրավորներ, դպրոցներն ու համալսրանները փակվել են, Մեռելոց հիշատակի արարողությունը չեղյալ է հայտարարվել
Հալեպում երեկ իրավիճակը կտրուկ սրվել է. բախումներ են սկսվել սիրիական ժողովրդավարական ուժերի ներքին ապահովական խմբերի և սիրիական բանակի միջև։ «Գանձասարը» գրում է, որ Նոր Գիւղ, Շէյխ Թահա, Ճալաա, Աշրաֆիէ, Շէյխ Մագսուտ, Վիլլաներ, Սուլէյմանիէ շրջաններուն լսվել են ռմբակոծության, հրաձագության ձայներ։
Հալեպի նահանգապետը կոչ է արել բախումների հարակից շրջանների բնակիչներին զգոն լինել, բնակարաններից դուրս չգալ։
Նա նաև հայտնել է, որ Աշրաֆիէ եւ Շէյխ Մաքսուտ շրջաններում Սուրիական ժողովրդավարական ուժերի կողմից ռմբակոծությունների հետևանքով կա 15 վիրավոր, այդ թվում երեխաներ և Հալեպի գիյուղատնտեսության ընկերության 9 պաշտոնյա։
Օրվա ընթացքում Հալեպում բախումները դադարել էին, սակայն հետո կրկին վերսկսվել։
Ապահովական նկատառումով՝ այսօր Մեռելոց հիշատակի արարողությունը չեղյալ է հայտարարվել։
Հալեպի նահանգապետը հայտարարել է, որ, հաշվի առնելով մի շարք հիվանդանոցների ու հաստատությունների թիրախավորումը ՔԱՍԱՏ-ի կողմից, հունվարի 7-ին կդադարեն դպրոցների, համալսարանների, պետական հաստատությունների աշխատանքը։

Fighting flared in Syria’s northern city of Aleppo between Syrian government troops and Kurdish-led SDF forces on Tuesday, wounding at least 15 people and prompting authorities to close schools and suspend flights, officials said.
Residents reported shelling and gunfire in several neighborhoods, including Nor Gyugh, Sheikh Taha, Jalaa, Ashrafieh, Sheikh Maqsoud, the Villas district and Suleimaniyeh, according to the local Armenian-language newspaper Kantsasar.
Aleppo’s governor urged residents in affected areas to stay indoors. He said shelling by the SDF in Ashrafieh and Sheikh Maqsoud wounded 15 people, including children and nine officials from the Aleppo agriculture company.
Clashes subsided during the day but later resumed, he added.
Authorities cancelled a memorial ceremony scheduled for Tuesday for security reasons and ordered schools, universities and government offices to close on January 7, citing attacks on hospitals and public facilities.