Դատախազը միջնորդեց, որ Վազգեն Սաղաթելյանի կալանքը երկարացնեն 3 ամսով
Մասիվի դատարանումդատավոր Մ.Շահվերդյանի նախագահությամբ անցկացվում է  քաղբանտարկյալներ Նարեկ Սամսոնյանի և Վազգեն Սաղաթելյանի նկատմամբ «Իմնեմնիմի-2» քրեական գործով առաջին դատական նիստը։
Կողմերն ասացին՝ ինքնաբացարկի, բացարկի, վարույթից հեռացնելու վերաբերյալ միջնորդություններ չունեն։  Նարեկ Սամսոնյանի պաշտպան Ռուբեն Մելիքյանն ասաց, որ գործով հիմնավար կասկածի նվազագույն շեմը հաղթահարված չէ։ Նրա դիրքորոշմանը միացան մյուս պաշտպանները՝ Արսեն Բաբայանն ու Աստղիկ Մաթևոսյանը։
Անդրադառնալով խափանման միջոցի հարցին, հանրային մեղադրողը միջնորդեց երկարացնել Վազգեն Սաղաղթելյանի նկատմամբ որպես խափանման միջոց ընտրված կալանքը, քանի որ նա միայն Ռուսաստանի քաղաքացի է, մեծ է նոր հանցանք կատարելու ռիսկը։
Նա առաջարկեց Սաղաթելյանի կալանքի ժամկետը երկարացնել 3 ամիս ժամկետով։
Սաղաթելյանի պաշտպան Արսեն Բաբայանը հակադարձեց, նկարագրված արարքներում հանցակազմ չկա։
Վազգեն Սաղաթելյանն էլ նկատեց, որ «Իմնեմնիմի-1»-ի գործով ամիսներ շարունակ վարել են փոդքասթը, սակայն թույլ չեն տվել որևէ խախտում։

Прокурор ходатайствует о продлении ареста Вазгена Сагателяна на 3 месяца
В суде в ереванском районе Нор Норк началось первое заседание по уголовному делу «Imnemnimi-2» в отношении политзаключенных Нарека Самсоняна и Вазгена Сагателяна. На судебном заседании, которое проходит в открытом режиме под председательством судьи Манвела Шахвердяна, рассматривается вопрос о мере пресечения.
Стороны заявили, что у них нет ходатайств об отводе, самоотводе или об отстранении от производства. Адвокат Нарека Самсоняна  – Рубен Меликян – отметил, что не преодолено и минимального порога обоснованного подозрения по делу. К его позиции присоединились другие защитники – Арсен Бабаян и Астхик Матевосян.
Что касается меры пресечения, государственный обвинитель ходатайствовал о продлении избранного в отношении Вазгена Сагателяна меры пресечения в виде ареста, поскольку он является гражданином только России и существует высокий риск совершения нового преступления.
Он предложил продлить срок ареста Сагателяна на 3 месяца.
Адвокат Вазгена Сагателяна, Арсен Бабаян, возразил, указав, что в описанных действиях отсутствует состав преступления.
Сам Вазген Сагателян отметил, что в рамках дела «Imnemnimi-1» они в течение нескольких месяцев вели подкаст, однако не допустили каких-либо нарушений.