Հայաստանի և Ադրբեջանի ներկայացուցիչներն իրականացրել են Երասխ-Սադարակ երկաթուղային հատվածի ենթակառուցվածքի համատեղ զննում
17:15 15/01/2026
Հունվարի 15-ին Հայաստանի և Ադրբեջանի ներկայացուցիչների կողմից իրականացվել է Երասխ-Սադարակ երկաթուղային հատվածի ենթակառուցվածքի ընթացիկ վիճակի համատեղ զննում։ Նշված զննման նպատակն էր գնահատել տվյալ երկաթուղային հատվածի տեխնիկական պիտանելիությունը հատուկ երկաթուղային շինարարական տեխնիկայի շարժի ապահովման համար՝ ենթակառուցվածքի վերականգնման համապատասխան համալիր միջոցառումներ իրականացնելու նպատակով։
Տարածքային կառավարման և ենթակառուցվածքների նախարարությունից հայտնում են, որ կատարված զննման շրջանակներում կողմերը մտքեր են փոխանակել տվյալ հատվածում երկաթուղային ենթակառուցվածքի տեխնիկական վիճակի գնահատման հարցերի շուրջ։

Представители Армении и Азербайджана провели совместный осмотр железнодорожного участка Ерасх-Садарак
17:32 15/01/2026
15 января 2026 года представителями армянской и азербайджанской сторон был осуществлен совместный осмотр текущего состояния инфраструктуры железнодорожного участка Ерасх-Садарак, сообщает пресс-служба министерства территориального управления и инфраструктур РА.
Целью указанного осмотра являлась оценка технической пригодности данного железнодорожного участка для движения специальной железнодорожной строительной техники в целях выполнения комплекса соответствующих инфраструктурных восстановительных мероприятий.
В рамках проведенного осмотра стороны осуществили обмен мнениями по вопросам оценки технического состояния железнодорожной инфраструктуры на данном участке.