Խոշոր ավտովթար՝ Արագածոտնում․ բախվել են Արթիկ-Երևան երթուղու «Գազել»-ը ու «ԳԱԶ 69»-ը, կա 8 տուժած
Այսօր  ճանապարհի մերկասառույցի պատճառով խոշոր ավտովթար է տեղի ունեցել Արագածոտնի մարզում։ Shamshyan.com-ի հաղորդմամբ, ժամը 12։30-ի սահմաններում Երևան-Վանաձոր ավտոճանապարհի Ալագյազ բնակավայրի վարչական տարածքում բախվել են մարդատար «Գազել» ու «ԳԱԶ 69» մակնիշի ավտոմեքենաները։
Վթարի հետևանքով տուժել է 8 հոգի, որոնց առաջինը օգնության են հասել քաղաքացիները։ Նրան տեղափոխվել են «Ծաղկահովիտ» բժշկական կենտրոն։
Բախման հետևանքով «ԳԱԶ 69»-ը դուրս է եկել երթևեկելի գոտուց, հայտնվել դաշտում, իսկ «Գազել»-ը սպասարկում է Արթիկ-Ապարան-Երևան թիվ 355 երթուղին և մասամբ հայտնվել է ճանապարհի մեջտեղում։

Гололед на дороге Ереван-Ванадзор привел к аварии с 8 пострадавшими
Сегодня из-за гололеда на дороге в Арагацотнской области Армении произошло крупное дорожно-транспортное происшествие.
Как сообщает Shamshyan.com, около 12:30 на автодороге Ереван-Ванадзор, на административной территории населенного пункта Алагяз, столкнулись пассажирская «Газель» и автомобиль марки ГАЗ-69.
«В результате аварии пострадали 8 человек. Первую помощь им оказали граждане, после чего пострадавшие были доставлены в медицинский центр „Цахкаовит”.
Вследствие столкновения ГАЗ-69 вылетел с проезжей части и оказался в поле, а „Газель”, обслуживающая маршрут № 355 Артик-Апаран-Ереван, частично оказалась посреди дороги», – говорится в материале.