Մակրոնը Ելիսեյան պալատում հանդիպմանն արևային ակնոցով է եղել
Ֆրանսիայի նախագահ Էմանուել Մակրոնը հայտարարել է, որ որոշ ժամանակ ստիպված կլինի արևային ակնոց կրել աչքի արյան անոթի վնասման պատճառով։ Այս մասին հաղորդում է «ՌԻԱ Նովոստի»-ն։
«Ես ներողություն եմ խնդրում այս ակնոցի համար, որի կրելը կապված է աննշան խնդրի հետ։ Բայց ես ստիպված եմ կրել որոշ ժամանակ։ Այնպես որ, դուք ստիպված կլինեք հանդուրժել իմ այսպիսի տեսքը», - կատակել է նա Նոր Կալեդոնիայի ներկայացուցիչների հետ Ելիսեյան պալատում հանդիպման ժամանակ, որին նա մասնակցել է արևային ակնոցներով։ Հանդիպումը ուղիղ հեռարձակվել է նախագահական գրասենյակի սոցիալական ցանցի՝ X-ի էջում։
Նախօրեին  Մակրոնը զինվորականներին ուղղված իր ամենամյա ուղերձը հղել էր արյունոտված աչքով։ Ելիսեյան պալատը հայտնել էր, որ նախագահը ր աչքի արյունատար անոթը վնասվել է, և վստահեցրեց նրանց, որ այն անվնաս է։

Макрон пришел на встречу в Елисейском дворце в солнцезащитных очках
Президент Франции Эммануэль Макрон заявил, что ему какое-то время придется носить солнцезащитные очки из-за лопнувшего в глазу сосуда, пишет РИА Новости.
"Прошу прощения за эти очки, которые связаны с несерьезной проблемой. Но я вынужден носить их какое-то время. Так что вам придется потерпеть меня в таком виде", - пошутил он на встрече с представителями Новой Каледонии в Елисейском дворце, на которую пришел в солнцезащитных очках. Трансляцию вел офис президента в соцсети X.
Накануне Макрон выступил с ежегодным обращением к военным с налитым кровью глазом. В Елисейском дворце сообщили, что у президента лопнул сосуд в глазу, и заверили, что это неопасно.