Պաշտպանության նախարարությունից հերքել են այսօր «Հրապարակ» թերթում հրապարակված տեղեկությունները։
ՊՆ-ից հայտնում են. «Հրապարակ» օրաթերթում այսօր միանգամից իրականությանը չհամապատասխանող 3 նյութ է զետեղվել:
1-ին կեղծիքն այն է, թե իբր «ընտրություններին ընդառաջ, ներքին հրահանգ է իջեցվել բանակի ատեստացիայի հանձնաժողովներին, որպեսզի հնարավորինս բարձր գնահատեն զինծառայողների քննությունները, և հնարավորինս մեծ թվով զինվորականների աշխատավարձեր բարձրանան»:
Հայտնում ենք, որ լրատվամիջոցի տեղեկությունն իրականության հետ որևէ աղերս չունի, ատեստավորման գործընթացին ցանկացած միջամտություն արժանանում է անձամբ պաշտպանության նախարարի և իրավապահների օրինական կոշտ արձագանքին:
2-րդ կեղծիքն այն է, թե իբր «որոշ բարձրաստիճան զինվորականներ, չարաշահելով իրենց պաշտոնեական լիազորությունները, ճնշում են գործադրում գնդերեցների վրա՝ սպառնալիքների և այլ միջոցներով»:
Նախորդիվ, «Ազատություն» ռադիոկայանի նմանօրինակ հարցմանն ի պատասխան, պաշտպանության նախարարությունը հերքել էր այդ տեղեկությունները:
Եվ 3-րդը. սուտ են լրատվամիջոցի այն տեղեկությունները, թե իբր պաշտպանության նախարարն ու նրա ընտանիքի անդամները զբաղված են «բոլոր ոլորտներում կադրային քաղաքականությամբ կամ հովանավորությամբ»»:

Минобороны Армении выступило с опровержением
Из Минобороны Армении сообщают: «Газета "Грапарак" сегодня опубликовала сразу три не соответствующих действительности материала.
Первая ложь заключается в утверждении, будто бы "в преддверии выборов в адрес аттестационных комиссий армии спущено внутреннее указание максимально завышать оценки военнослужащих на экзаменах, чтобы как можно большему числу военных повысить зарплаты".
Сообщаем, что данная информация СМИ не имеет никакой связи с реальностью. Любое вмешательство в процесс аттестации удостаивается законной жесткой реакции лично министра обороны и правоохранительных органов.
Вторая ложь- в утверждении, будто бы "некоторые высокопоставленные военные, злоупотребляя своими должностными полномочиями, оказывают давление на армейских священников, прибегая к угрозам и другим средствам".
Ранее в ответ на аналогичный запрос радиостанции "Azatutyun" министерство обороны уже опровергало эту информацию.
И третье: ложью являются сведения газеты, будто бы "министр обороны и члены его семьи занимаются кадровой политикой или покровительством во всех сферах"».