Օրերս համացանցում տեսանյութեր էին շրջանառվում, որոնցում վարորդները մեքենան վարում են անկանոն՝ ոչ միայն կոպտորեն խախտելով ճանապարհային երթևեկության կանոնները, այլև վտանգելով իրենց և երթևեկության մյուս մասնակիցների կյանքն ու առողջությունը։
Ոստիկանությունից հայտնում են, որ Վայոց ձորի պարեկները հայտնաբերել են Զառիթափ-Նոր Ազնաբերդ գյուղերը կապող ճանապարհին անկանոն երթևեկող և վթարային իրավիճակ ստեղծող վարորդին։
«Վազ-2114»-ը տեղափոխվել է պահպանվող հատուկ տարածք։
Մի վարորդ էլ մեքենան անկանոն վարել էր Իջևան քաղաքում։ Տավուշի մարզի պարեկները հայտնաբերել և պահպանվող հատուկ տարածք են տեղափոխել «Մերսեդեսը»։
Ի դեպ, մի քանի օրինազանց վարորդի էլ պարեկային ծառայողները հայտնաբերել են օպերատիվ ճանապարհով։
Երևանի պարեկները հայտնաբերել են մայրաքաղաքի Ռուբինյանց և Չարենցի փողոցներում հանդիպակաց գոտիով երթևեկող «Մերսեդեսն» ու «Վազ-2107»-ը։
Կարգազանց մի վարորդ էլ «ԲՄՎ»-ն վարում էր Սևանա լճի սառած մակերեսին, այդ կերպ վտանգելով իր իսկ կյանքն ու առողջությունը։

Водители-экстремалы в Армении: BMW по льду Севана и выезд на встречную полосу в Ереване
Недавно в Сети появились видеозаписи, на которых водители управляют автомобилями хаотично, грубо нарушая правила дорожного движения и создавая угрозу для своей жизни и здоровью, а также безопасности других участников движения.
По информации полиции МВД, патрульные в Вайоцдзорской области Армении обнаружили на дороге, соединяющей села Заритап и Нор Азнаберд, водителя, который управлял автомобилем беспорядочно и создавал аварийную ситуацию. Автомобиль «ВАЗ-2114» патрульные забрали на штрафстоянку.
Еще один водитель управлял автомобилем ненадлежащим образом в городе Иджеван. Патрульные Тавушской области Армении нашли «Mercedes» и также доставили его на штрафстоянку. Несколько других нарушителей были выявлены патрульными оперативным путем.
Патрульные Еревана обнаружили автомобили «Mercedes» и «ВАЗ-2107», которые ехали по встречной полосе в нарушение ПДД на улицах Рубинянц и Чаренца.
Еще один нарушитель управлял «BMW» по замерзшей поверхности озера Севан, подвергая опасности свою жизнь и здоровье.