Չէի կարող չարձագանքել այս ողորմելի և ստորացուցիչ տեսարանին. Իշխան Սաղաթելյան
«Հայաստանում գործող ռեժիմը Բաքվի դրածոներն են, ամբողջությամբ սպասարկում է Թուրքիայի ու Ադրբեջանի շահերը»,- ֆեյսբուքյան ուղիղ եթերում ասաց ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր, ՀՅԴ ԳՄ ներկայացուցիչ  Իշխան Սաղաթելյանը։
Նա անդրադարձավ «այսպես կոչված Հայաստանի նախագահ Վահագն Խաչատուրյանի՝ Դավոսի տնտեսական ֆորումի ժամանակ, որին մասնակցել է Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևը, վերջինս քաղաքական կամք  դրսևորելու և խաղաղության ձգտելու համար հատուկ շնորհակալություն հայտնելուն»։
«Չէի կարող չարձագանքել այս ողորմելի և ստորացուցիչ տեսարանին։
«Հարց ունեմ, պարոն Խաչատուրյան, ինչի՞ համար եք շնորհակալություն հայտնում Ալիևին. 5000 զոհերի՞, թե՞ 12 հազար հաշմանդամների համար։
Ուզում եմ հասկանալ՝ ինչո՞ւ համար եք շնորհակալություն հայտնում՝  Արցախը էթնիկ զտման ենթարկելո՞ւ, հայաթափելո՞ւ, թե՞ 150 հազար հայ մարդու իր հայրենիքից զրկելու և անտուն թողնելու համար։
Լավ, ինչի՞ համար եք շնորհակալություն հայտնում. ՀՀ ինքնիշխան տարածքից շուրջ 200 կմ քառակուսի օկուպացնելո՞ւ համար։
Ինչքա՞ն կարելի է։ Ո՞րն է ձեր՝ Ալիևին ծառայելու մոտիվացիան։
Այս ամեն ինչը ունի մեկ բացատրություն, որ Հայաստանում գործող ռեժիմը Բաքվի դրածոներն են, ամբողջությամբ սպասարկում են Թուրքիայի ու Ադրբեջանի շահերը։ Այլ բացատրություն չկա։ Հակառակ պարագայում ինչպե՞ս կարելի է բացատրել, թե ինչո՞ւ է Հայաստանի գործող  ռեժիմը  միջազգային տարբեր ամբիոններում, հարթակներում, ամբողջ աշխարհին Ալիևին ներկայացում իբրև խաղաղասեր, խաղաղությանը ձգտող,  հետևաբար Հայաստանին ու հայ ժողովրդին՝ ագրեսոր։
Լավ, ինչո՞ւ է Հայաստանի գործող ռեժիմը շատ ջանասիրաբար լվանում Ալիևի արյունոտ ձեռքերը, ամբողջ աշխարհի աչքին լեգտիմացնում Ադրբեջանի քայլերն ու գործողությունները Հայաստանի, Արցախի, հայ ժողովրդի  նկատմամբ։ Պարզ պատճառով, սրանք վաղուց սպասարկում են այդ երկրների շահերը»,- ասաց Իշխան Սաղաթելյանը։

Ишхан Сагателян: Не мог не отреагировать на эту жалкую и унизительную сцену
Действующий в Армении режим — ставленники Баку, полностью служащие интересам Турции и Азербайджана. Об этом заявил депутат от парламентской фракции «Армения», представитель Верховного органа АРФ «Дашнакцутюн» Ишхан Сагателян в прямом эфире на своей странице в Facebook.
Он коснулся «особой благодарности так называемого президента Армении Ваагна Хачатуряна во время Давосского экономического форума, в котором участвовал и президент Азербайджана Ильхам Алиев, последнему за проявленную политическую волю и стремление к миру».
«Не мог не отреагировать на эту жалкую и унизительную сцену. У меня вопрос, господин Хачатурян, за что вы благодарите Алиева? За 5000 жертв или за 12000 получивших инвалидность?
Хочу понять, за что вы его благодарите: за этнические чистки в Арцахе, за деарменизацию или за лишение 150 000 армян родины и оставление их без крова?
Правда, за что вы его благодарите? За оккупацию около 200 квадратных километров суверенной территории Республики Армения?
Сколько можно? Какова ваша мотивация служения Алиеву?
Всему этому есть одно объяснение: режим в Армении — ставленники Баку, полностью служащие интересам Турции и Азербайджана. Другого объяснения нет. Иначе как объяснить, почему нынешний режим в Армении на различных международных площадках представляет Алиева всему миру как миролюбивого, стремящегося к миру, а Армению и армянский народ - соответственно агрессором?
Ладно, почему нынешний режим в Армении так усердно умывает окровавленные руки Алиева, легитимизируя шаги и действия Азербайджана в отношении Армении, Арцаха и армянского народа в глазах всего мира?