Ուկրաինայի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի պնդումներն անհիմն են. ՀՖՖ-ն դիմել է ՈւԵՖԱ-ին
Ի պատասխան Ուկրաինայի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի գրությանը՝ Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիան նամակ է գրել ՈւԵՖԱ-ին՝ ներկայացնելով Հայաստան-Ուկրաինա հանդիպումից առաջ և ընթացքում տեղի ունեցածը: Այս մասին հայտնում են ՀՖՖ-ից։
ՀՖՖ-ն նշել է, որ Հայաստանի հավաքականի ֆուտզալիստ Դենիս Նևեդրովի խոսքերում վիրավորական ոչինչ չի եղել և Ուկրաինայի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի պնդումներն անհիմն են:
Ուկրաինայի ֆուտբոլի ասոցիացիան պաշտոնապես դիմել է ՈւԵՖԱ-ի Վերահսկիչ, էթիկայի և կարգապահական մարմնին՝ կապված ֆուտզալի Եվրո-2026-ի որակավորման փուլի Հայաստան-Ուկրաինա հանդիպումից հետո տեղի ունեցած միջադեպի հետ։ Ըստ ուկրաինական կողմից,  Հայաստանի հավաքականի և ռուսական «Տյումենի» ֆուտզալիստ Դենիս Նևեդրովի էմոցիոնալ է արձագանքել եզրափակիչ սուլիչից հետո։
Նշենք, որ Ֆուտզալի Հայաստանի ազգային հավաքականը հաղթանակով է նշել նորամուտը Եվրոպայի առաջնությունում: B խմբի մեկնարկային խաղում Ռուբեն Նազարեթյանի թիմը 2:1 հաշվով կամային հաղթանակի է հասել Ուկրաինայի նկատմամբ:

Федерация футбола Армении обратилась в УЕФА по поводу инцидента на матче Армения - Украина
В ответ на письмо Федерация футбола Украины, Федерация футбола Армении (ФФА) направила письмо в УЕФА, в котором изложила события, произошедшие до и во время матча Армения - Украина, сообщается на сайте ФФА.
ФФА отметила, что в словах игрока сборной Армении по футзалу Дениса Неведрова не было ничего оскорбительного, и обвинения Федерации футбола Украины необоснованны.
Украинская ассоциация футбола ранее обратилась в дисциплинарные органы УЕФА в связи с инцидентом, произошедшим после матча группового этапа чемпионата Европы по футзалу 2026 года между сборными Армении и Украины. Согласно украинской стороне, 31-летний футзалист «Тюмени» и сборной Армении Денис Неведров дал волю эмоциям, едва прозвучала финальная сирена.
Национальная сборная Армении по футзалу отметила победой свой дебют на чемпионате Европы. В первом поединке группы B команда Рубена Назаретяна обыграла Украину со счетом 2:1.