Տեղեկատվությունն այն մասին, որ «Ռեալ Սոսյեդադի» գլխավոր մարզիչ Պելեգրինո Մատարացոն չի ցանկանում, որ Արսեն Զախարյանը թիմում լինի, իրականությանը չի համապատասխանում։ «Матч ТВ» հեռուստաընկերությանը տված հարցազրույցում ասել է ֆուտբոլիստի ներկայացուցիչ Գենադի Գոլուբինը։
Ավելի վաղ COPE-ի լրագրող Մարկո Անտոնիո Սանդեն հայտնել էր, որ Մատարացոն մի քանի խաղացողների, այդ թվում Զախարյանին, տեղեկացրել է, որ այլևս նրանց վրա հույս չի դնում: Ուրբաթ օրը իսպանական ակումբը Матч ТВ -ին հայտնել է, որ Զախարյանի հնարավոր հեռանալու մասին լուրերը կեղծ են:
«Ինչպես Դոնալդ Թրամփն է ասում, դա fake news է։ Ոչինչ չի համապատասխանում իրականությանը։ Ոչ մեկի հետ ոչ մի զրույց չի եղել։ Արսենը մարզվում է թիմի հետ», - ասել է Գոլուբինը։
«Ռեալ Սոսյեդադը» կիսապաշտպանին ձեռք է բերել Մոսկվայի «Դինամո»-ից 2023 թվականի ամռանը։ 22-ամյա Զախարյանի ներկայիս պայմանագիրը իսպանական ակումբի հետ նախատեսված է մինչև 2029 թվականի կեսերը։
Զախարյանը այս մրցաշրջանում «Ռեալ Սոսյեդադի» կազմում անցկացրել է 16 խաղ բոլոր մրցաշարերում՝ խփելով մեկ գոլ։

Arsen Zakharyan's agent dismisses reports of Real Sociedad exit as 'fake news'
Real Sociedad midfielder Arsen Zakharyan’s agent has dismissed reports that coach Pellegrino Matarazzo no longer wants the Russian in his squad, calling the claims “fake news”.
Spanish outlet COPE had reported that Matarazzo told several players, including Zakharyan, they were not in his plans. But the Basque club told Russia’s Match TV on Friday that speculation about Zakharyan’s departure was false.
“As Donald Trump says, it’s fake news. Nothing corresponds to reality. There have been no conversations with anyone. Arsen is training with the team,” agent Gennady Golubin told Match TV.
Zakharyan, 22, joined Sociedad from Dynamo Moscow in the summer of 2023 on a contract running until mid-2029. He has made 16 appearances in all competitions this season, scoring once.