Նոր մանրամասներ Երևան-Գյումրի ճանապարհին տեղի ունեցած խոշոր վթարից. կան վիրավորներ
Արագածոտնի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն այսօր ժամը 11։10-ին ահազանգ է ստացվել, որ Թալին-Բազմաբերդ ավտոճանապարհին տեղի է ունեցել ՃՏՊ, կան տուժածներ․ անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը։
ՆԳՆ փրկարար ծառայությունից հայտնում են, որ դեպքի վայր է մեկնել ՆԳՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ։
Պարզվել է, որ Երևան-Գյումրի ավտոճանապարհի 51-55-րդ կմ-երի հատվածում տեղի են ունեցել ՃՏՊ-ներ․ բախվել է ընդհանուր 15 տրանսպորտային միջոց։ Մինչ փրկարարների կանչի վայր հասնելը՝ երկու քաղաքացի տեղափոխվել է բժշկական կենտրոն, որտեղ նրանց առողջական վիճակը գնահատվել է բավարար։
Փրկարարները հատուկ տեխնիկայի օգնությամբ 2 քաղաքացու դուրս են բերել «Ford» մակնիշի ավտոմեքենաներից, մոտեցրել շտապօգնության մեքենային և կատարել ճանապարհի լվացման աշխատանքներ։

A major traffic accident has occurred on the Yerevan-Gyumri highway in Armenia, involving 15 vehicles and leaving several people injured.
Armenia’s Interior Ministry said the incident happened between the 51st and 55th kilometer of the road near Talin on Tuesday morning.
Emergency services were alerted at 11:10 a.m. local time and a rescue crew was dispatched to the scene.
Two people were taken to hospital before the arrival of rescuers, with their condition assessed as stable. Firefighters later freed two more passengers trapped inside Ford vehicles using special equipment and handed them over to medical teams.