Նոր մանրամասներ Երևան-Գյումրի ճանապարհին տեղի ունեցած խոշոր վթարից. կան վիրավորներ
Արագածոտնի մարզային փրկարարական վարչության ճգնաժամային կառավարման կենտրոն այսօր ժամը 11։10-ին ահազանգ է ստացվել, որ Թալին-Բազմաբերդ ավտոճանապարհին տեղի է ունեցել ՃՏՊ, կան տուժածներ․ անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը։
ՆԳՆ փրկարար ծառայությունից հայտնում են, որ դեպքի վայր է մեկնել ՆԳՆ ՓԾ մարզային փրկարարական վարչության հրշեջ-փրկարարական ջոկատից մեկ մարտական հաշվարկ։
Պարզվել է, որ Երևան-Գյումրի ավտոճանապարհի 51-55-րդ կմ-երի հատվածում տեղի են ունեցել ՃՏՊ-ներ․ բախվել է ընդհանուր 15 տրանսպորտային միջոց։ Մինչ փրկարարների կանչի վայր հասնելը՝ երկու քաղաքացի տեղափոխվել է բժշկական կենտրոն, որտեղ նրանց առողջական վիճակը գնահատվել է բավարար։
Փրկարարները հատուկ տեխնիկայի օգնությամբ 2 քաղաքացու դուրս են բերել «Ford» մակնիշի ավտոմեքենաներից, մոտեցրել շտապօգնության մեքենային և կատարել ճանապարհի լվացման աշխատանքներ։

Новые подробности о ДТП на трассе Ереван-Гюмри: столкнулись 15 машин, есть пострадавшие
27 января, в 11:10, в центр кризисного управления Арагацотнского областного спасательного  управления поступило сообщение о том, что на автодороге Талин-Базмаберд произошло ДТП, есть пострадавшие, требуется помощь спасателей. Спасательная служба МВД Армении приводит подробности.
На место происшествия выехал один боевой расчет из пожарно-спасательного отряда областного спасательного управления СС.
Выяснилось, что на участке 51-55 км автодороги Ереван-Гюмри произошло несколько ДТП: столкнулись в общей сложности 15 транспортных средств.
До прибытия спасателей двое граждан были доставлены в медицинское учреждение, где их состояние оценили как удовлетворительное.
Спасатели с помощью спецтехники вызволили двух человек из автомобилей марки «Ford», передали их бригадам скорой помощи и провели работы по очистке дороги.