Հայաստանի 5 ներկայացուցիչներ փետրվարի 6-22-ը Միլանում և Կորտինա դ’Ամպեցոյում կմասնակցեն Ձմեռային 25-րդ օլիմպիական խաղերին:
ԿԳՄՍ նախարարության հաղորդմամբ, Հայաստանը կներկայացնեն դահուկավազորդներ Միքայել Միքայելյանը, Կատյա Գալստյանը, լեռնադահուկորդ Հարություն Հարությունյանը, ինչպես նաև Կարինա Ակոպովա - Նիկիտա Ռախմանին գեղասահքի սպորտային զույգը:
Խաղերի բացման պաշտոնական արարողության ժամանակ Հայաստանի դրոշակակիրը կլինի Կարինա Ակոպովան-Նիկիտա Ռախմանին սպորտային զույգը: Նրանք նվաճել են գեղասահքի զույգերի առաջին օլիմպիական ուղեգիրը ՀՀ անկախության շրջանում։ Առաջինը պայքարի մեջ կմտնեն գեղասահորդները. կարճ ծրագրի որակավորման փուլում նրանց մրցելույթը նախատեսված է փետրվարի 6-ին: Ազատ ծրագրի որակավորման փուլը տեղի կունենա փետրվարի 8-ին:
Փետրվարի 7-ին դահուկորդ Կատյա Գալստյանը հանդես կգա 20 կմ սկիաթլոն (դասական/ազատ ոճ), փետրվարի 12-ին՝ 10 կմ ինտերվալ (ազատ ոճ) մրցաձևերում:
Փետրվարի 8-ին Միքայել Միքայելյանը հանդես կգա 20 կմ սկիաթլոն (դասական/ազատ ոճ), իսկ փետրվարի 13-ին՝ 10 կմ ինտերվալ (ազատ ոճ) մրցաձևերում:
Լեռնադահուկորդ Հարություն Հարությունյանը փետրվարի 14-ին կմասնակցի հսկա ոլորավայրէջք, իսկ փետրվարի 16-ին՝ ոլորավայրէջք մրցաձևերին:
Ձմեռային 25-րդ օլիմպիական խաղերում կխաղարկվի մեդալների 116 հավաքածու: Մրցումները կանցկացվեն 16 մարզաձևերում:

5 представителей Армении примут участие в XXV зимних Олимпийских играх в Италии
XXV зимние Олимпийские игры пройдут 6-22 февраля в итальянских Милане и Кортина-д'Ампеццо. В них примут участие 5 представителей Армении.
Министерство образования, науки, культуры и спорта сообщает, что Армению будут представлять лыжники Микаел Микаелян, Катя Галстян, горнолыжник Арутюн Арутюнян, а также спортивная пара фигуристов - Карина Акопова – Никита Рахманин.
На официальной церемонии открытия Игр знаменосцами сборной Армении станут Карина Акопова и Никита Рахманин.
Первыми из представителей Армении в борьбу вступят лыжники.
7 февраля лыжница Катя Галстян примет участие в скиатлоне на 20 км (классический/свободный стиль), 12 февраля – в интервальном заезде на 10 км (свободный стиль).
8 февраля Микаел Микаелян выступит в скиатлоне на 20 км (классический/свободный стиль), а 13 февраля – в интервальном заезде на 10 км (свободный стиль).
Горнолыжник Арутюн Арутюнян примет участие в гигантском слаломе 14 февраля, а в слаломе – 16 февраля.
Спортивная пара фигуристов Карина Акопова – Никита Рахманин выступит в квалификационном раунде короткой программы 15 февраля. Квалификационный раунд произвольной программы состоится 16 февраля.
На 25-х зимних Олимпийских играх будет разыграно 116 комплектов медалей. Соревнования пройдут в 16 видах спорта.